A A A

Dwa razy więcej połączeń

31 marca 2020, 08:10
Przedstawiciele Microsoftu twierdzą, że 40 mln osób codziennie używa komunikatora Skype.
Dwa razy więcej połączeń

Epidemia koronawirusa i związane z nią utrudnienia w życiu codziennym przekładają się na wzrost zainteresowania rozmaitymi narzędziami komunikacyjnymi. Miliony ludzi są obecnie zmuszone do pozostania w domu i wykonywania zdalnej pracy lub uczenia się w trybie online.

Kontakty z innymi są utrzymywane za pośrednictwem platform takich jak Facebook, Slack, Microsoft Teams i Discord oraz różnych komunikatorów. Przedstawiciele Microsoftu utrzymują, że w ciągu ostatnich tygodni odnotowali gwałtowny wzrost zainteresowania aplikacją Skype: obecnie z komunikatora korzysta codziennie 40 mln osób. Jest to wynik o 70% lepszy niż miesiąc temu. Liczba połączeń między użytkownikami Skype'a wzrosła o 220%.

Yusuf Mehdi, wiceprezes Microsoftu, poinformował także, że liczba aktywnych użytkowników komunikatora przekroczyła 200 mln. Koncern spodziewa się dalszego przyrostu – władze kolejnych krajów nakazują zachowanie dystansu społecznego lub przedłużają okres obowiązkowej izolacji prewencyjnej.

fot. Mike Renpening – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto