A A A

Dwie karty graficzne Gigabyte Aorus już na starcie

1 sierpnia 2019, 13:10
Karty graficzne Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterforce 8G chłodzone cieczą.
Dwie karty graficzne Gigabyte Aorus już na starcie

Obie karty Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterforce 8G oraz Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterforce WB 8G wykorzystują układ NVIDIA TU104 GPU z 3072 rdzeniami taktowanymi częstotliwością 1615 MHz w podstawowym trybie pracy, z możliwością podkręcenia zegara do 1860 MHz w trybie boost. W porównaniu do referencyjnej karty podstawowej druga ma ten sam układ i siedem wyjść wideo. W obu urządzeniach cieczą chłodzone są: GPU, pamięć i moduł  stabilizatora napięcia procesora VRM.

Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterforce 8G jest dwuslotową kartą z hybrydowym systemem chłodzącym składającym się z dwóch wentylatorów i podświetlenia RGB, sterowanego za pośrednictwem aplikacji. Natomiast Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterforce WB 8G została zaopatrzona tylko blok wodny (stąd symbol WB – water block), co oznacza, że model ten przeznaczony do pecetów z własnym systemem chłodzenia cieczą.


Akceleratory mają pojawić się już wkrótce, a jedną z ich zalet ma być czteroletnia gwarancja, która może znaleźć uznanie w Europie, gdzie dwuletnia gwarancja na sprzęt elektroniczny jest standardem.


fot. AnandTech

 


Wiesław Buszman
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto