A A A

Dwóch małych braci dużego Colossusa

22 listopada 2013, 14:00
Dwóch małych braci dużego Colossusa

Marka BitFenix zaprezentowała dwie nowe obudowy - BitFenix Colossus M w wersji Mini-ITX oraz w wersji microATX. Obydwa modele nawiązują wyglądem do wersji Big Tower.

Przód obudów został wykonany z opatentowanego materiału SofTouch, przez co ma prezentować się o wiele lepiej niż plastik w obudowach konkurencji. Dodatkowo przez boki i panel przedni przewija się linia, do której za pomocą jednego przycisku możemy przypisać odpowiedni kolor (niebieski, zielony, czerwony, lub żaden).

Otwierane przednie drzwiczki kryją za sobą miejsce na jeden napęd lub panel szerokości 5.25 Cala. Do środka spokojnie wchodzi także zasilacz ATX o standardowej długości oraz odpowiednia płyta główna w zależności od wybranej wersji.

Colossus M - Mini-ITX oferuje dwie klatki HDD, które pomieszczą maksymalnie osiem dysków 2.5 Cala. Osoby, które nie potrzebują tyle dysków, mogą zdemontować jedną klatkę HDD, dzięki czemu istnieje możliwość zainstalowania w środku dwu-slotowej karty graficzną o maksymalnej długości 320mm. Wszystko to zostało zaplanowane w sposób umożliwiający dodatkowy montaż dużej chłodnicy wodnej 240mm u góry.

Colossus M - microATX posiada natomiast miejsce na dwie, dwuslotowe karty graficzne o długości 320mm. Pomimo tego w obudowie znajdziemy także dodatkowy, wolny slot PCIe. Warto również wspomnieć, że obudowa umożliwia montaż chłodzenia procesora o wysokości 180mm.

Obydwie wersje BitFenix Colossus M będą dostępne w drugiej połowa grudnia we wszystkich sklepach współpracujących z wyłącznym dystrybutorem tej marki na Polskę - firmą Caseking.

Sugerowana cena detaliczna obudowy Colossus M - Mini-ITX wynosi 389 zł brutto. Drugi przedstawiony model kosztuje 429zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto