A A A

Dwuprocesorowa karta graficzna R9 295X2

9 kwietnia 2014, 08:30
Dwa procesory graficzne AMD Radeon R9, hybrydowy system chłodzenia, wykorzystujący zarówno ciecz, jak i powietrze oraz narzędzie GPU Tweak ułatwiające przetaktowywanie – to cechy charakterystyczne nowej karty ASUS R9 295X2.
Dwuprocesorowa karta graficzna R9 295X2

ASUS R9 295X2 taktowana jest na poziomie 1018MHz, dzięki czemu gry działają płynnie nawet przy rozdzielczości 4K/UHD (ultra-high-definition) do 2560 x 1600 pikseli. Co więcej karta może obsługiwać jednocześnie sześć monitororów , co oznacza, że widok z pola walki jest jeszcze pełniejszy i bardziej realistyczny.

Intuicyjne zwiększanie wydajności

Firma ASUS doposażyła kartę R9 295X2 w autorskie narzędzie GPU Tweak. Ułatwia ono użytkownikom regulację ustawień i zwiększanie wydajności. Z jego pomocą mogą w prosty sposób maksymalnie wykorzystać możliwości dwóch procesorów graficznych. To łatwe w użyciu rozwiązanie oferuje intuicyjną i natychmiastową kontrolę nad taktowaniem pamięci, poziomem napięcia, prędkością wentylatorów i docelowym poziomem mocy. Podkręcanie jest przystępne nawet dla mniej zaawansowanych osób.

Z kolei narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym innym użytkownikom oraz nadawanie nazwy okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Chłodzenie cieczą - bez konieczności montażu

Nowy model ASUS R9 295X2 posiada hybrydowy system chłodzenia - powietrzem i cieczą. Uporządkowana i wydajna konstrukcja nie wymaga dodatkowego montażu i działa od momentu podłączenia dwuslotowej karty.

Aktywny wentylator wraz z umieszczonym poniżej radiatorem odpowiada za rozpraszanie ciepła z przewodów wykorzystywanych przez system chłodzenia wodnego. Jego instalacja jest bardzo prosta, ponieważ pasuje do 120mm uchwytów. To inteligentne, hybrydowe rozwiązanie oferuje wydajne chłodzenie obu procesorów graficznych, pamięci karty oraz regulatorów.

Dedykowany dla podwójnego procesora graficznego R9 system płynnego chłodzenia jest wspierany przez kolejny wentylator, który rozprasza ciepło z pozostałych kluczowych elementów. Redukuje temperaturę i zwiększa stabilność - dzięki czemu karta R9 295X2 pozostaje chłodna nawet, przy długiej i wymagającej rozgrywce.

Specyfikacja

• AMD RadeonTM R9 295X2
PCI Express 3.0
• OpenGL 4.4
• Pamięć 8GB GDDR5
• Taktowanie silnika 1050MHz
• Interfejs pamięci 1024-bit
• 1 x Wyjście DVI-D
• 4 x mini DisplayPort

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
EugeniuszWróbel
25 kwietnia 2014, 10:31
Jeśli chodzi o kwestie grafiki to rynek gier wymusza rozwój urządzeń odpowiedzialnych za obraz. Taka prosta przyczyna, a wymusza tak daleko idące zmiany. Gdzie te czasy kiedy jakąkolwiek dobrą kartę GeForce 128 MB można było kupić od 800 zł w górę...
avatar
Toljusz
10 kwietnia 2014, 00:33
Widzę, że oferta ASUS-a z hybrydowym chłodzeniem się powiększa. Karta wiadomo, że na chwilę obecną dla maniaków gier i OC, ale ciężko w tej chwili znaleźć jej konkurencję.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto