A A A

Dwuzakresowy router multimedialny AC1200 od ZyXELa

20 listopada 2014, 08:00
NBG6616 od ZyXELa to ultraszybki gigabitowy router do łatwego przesyłania strumieni multimedialnych w wysokiej rozdzielczości.
Dwuzakresowy router multimedialny AC1200 od ZyXELa

Wykorzystując mniej zakłócane pasmo 5 GHz, w którym można swobodnie i bez opóźnień przesyłać treści multimedialne, router umożliwia wielu użytkownikom jednoczesne odtwarzanie filmów w wysokiej jakości HD. Dwuzakresowy router bezprzewodowy wykorzystuje najnowszą technologię AC i umożliwia jednoczesny transfer z prędkością do 300 Mbps w paśmie 2,4 GHz oraz do 867 Mbps w paśmie 5 GHz. Dzięki większemu zasięgowi i szybszej transmisji danych, dwuzakresowa sieć umożliwia użytkownikom domowym lepsze przesyłanie strumieni multimedialnych oraz udostępnianie plików.

Zaawansowane funkcje zarządzania

ZyXEL NBG6616 umożliwia łatwiejszą konfigurację i zarządzanie urządzeniami sieciowymi. Można regulować przepustowość, ograniczać dostęp do Internetu dla poszczególnych urządzeń oraz ustalać, w jakim czasie będzie możliwy dostęp do sieci. Dzięki zaawansowanej funkcji QoS model NBG6616 umożliwia płynne przesyłanie strumieni multimedialnych. Nikt nie lubi przerw podczas oglądania filmów. Router ZyXEL NBG6616 posiada funkcję QoS, która rezerwuje dostępną przepustowość i umożliwia optymalizację strumieni wideo HD, gier sieciowych, usług VoIP oraz przeglądania stron internetowych. QoS poprawia transmisję ważnego ruchu sieciowego i doskonale sprawdza się w technologii VoIP zwłaszcza, gdy telefony pracują w sieciach o dużym natężeniu ruchu.

Technologia dwuzakresowa umożliwia jednoczesną obsługę transmisji z prędkością do 300 Mbps w paśmie 2,4 GHz oraz 867 Mbps w paśmie 5 GHz. Jest to trzykrotnie więcej niż oferuje standard 802.11n. Model NBG6616 wyposażony został w wydajny wbudowany wzmacniacz z zewnętrznymi antenami i dzięki temu oferuje maksymalny zasięg sieci bezprzewodowej. Aplikacja ZyXEL zConfig umożliwia konfigurację sieci zgodnie z wymaganiami klienta. Wraz z tą aplikacją można zmieniać nazwę i hasło sieci bezprzewodowej, udostępniać sieć gościom, namierzać podłączone urządzenia, blokować sieć przed intruzami oraz ustalać harmonogram dostępu do Internetu, wykorzystując funkcjonalność blokady rodzicielskiej.

Oszczędność energii

Router NBG6616 wykrywa długość podłączonych kabli ethernet i dostosowuje do nich odpowiednią ilość mocy. Im krótszy kabel ethernet tym mniejszy pobór energii. Urządzenie pozwala również na łatwą regulację mocy modułu radiowego i dzięki temu umożliwia redukcję zakłóceń w środowisku większego zagęszczenia urządzeń bezprzewodowych. NBG6616 potrafi sprytnie regulować ilość pobieranej mocy w zależności od statusu połączeń i długości podłączonego okablowania. Gdy router nie wykrywa transmisji danych, automatycznie przechodzi w stań uśpienia.

Cena

Sugerowana cena urządzeń dla użytkownika końcowego to: 315 PLN + VAT.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto