A A A

Dyrektor generalny Snapchata krytykuje Facebooka

29 października 2021, 14:00
- Facebook działa negatywnie na społeczeństwo – mówi Evan Speigel
Dyrektor generalny Snapchata krytykuje Facebooka

To nie tylko biznes

W wywiadzie dla „Economic Times" dyrektor Snapchata stwierdził, że Facebook „od czasu do czasu odkrywa, że ma negatywny wpływ na społeczeństwo". Zdaniem Speigela wyzwania, które dzisiaj pojawiają się w związku z działaniami mediów społecznościowych, niekoniecznie są problemem wszystkich gigantów branży Big Tech, a raczej jednej platformy (Facebooka).

Szef firmy z duszkiem powiedział też, że „najtrudniejszą i najbardziej frustrującą rzeczą jest to, że w branży technologicznej sprawy toczą się tak szybko i mają tak duży wpływ na wszystko, że jeśli nie bierzesz moralnej odpowiedzialności za swoje działania od samego początku, przepisy zwykle pojawiają się o wiele za późno".

Jakie jest rozwiązanie? Speigel przyznał, że ważne jest, aby wszystkie firmy technologiczne pracujące nad nowymi produktami od samego początku pomyślały o ich wpływie na społeczeństwo i upewniły się, że postępują właściwie. „Właściwie" nie tylko w kontekście użytkowników ich produktów, ale całego świata.

Przypomijmy, że Spiegal odrzucił ofertę sprzedania swojej firmy, którą dostał od Marka Zuckerberga w 2013 roku. Stwierdził, że ma „zupełnie inną wizję przyszłości".

fot. cellanr – Flickr (Wikipedia)


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto