A A A

Dyrektor odpowiedzialny za kryptowalutę opuszcza firmę Meta

1 grudnia 2021, 15:30
David Marcus, szef projektu wprowadzenia kryptowalut na Facebooku, ogłosił, że odejdzie z firmy pod koniec roku.
Dyrektor odpowiedzialny za kryptowalutę opuszcza firmę Meta

Fiasko kryptowalutowych planów

Odejście Marcusa następuje po tym, gdy firma bezskutecznie próbowała uruchomić własny projekt kryptowalutowy, który mógłby zostać wykorzystany do wysyłania pieniędzy online każdemu użytkownikowi Facebooka na świecie.

Marcus przeszedł do Mety (wtedy jeszcze Facebook) z PayPala w sierpniu 2014 roku; początkowo, jako wiceprezes, był odpowiedzialny za usługę Messenger.

Od 2019 roku zajmował się produktami finansowymi. W czerwcu 2019 roku ogłosił bazujący na technologii blockchain projekt waluty Libra, zapowiedział cyfrowy portfel Calibra oraz stwierdził, że istnieje nadzieja, że oba przedsięwzięcia ruszą w 2020 roku.

Plany nie zostały zrealizowana ze względu na ostry sprzeciw ze strony prawodawców i regulatorów na całym świecie. Facebook w końcu przygotował portfel cyfrowy, ale kryptowaluta (która obecnie nosi nazwę Diem i działa jako projekt pilotażowy prowadzony przez niezależne stowarzyszenie) nie została oddana do powszechnego użytku.

Przed Marcusem odeszli inni dyrektorzy, którzy kierowali działaniami Facebooka w dziedzinie technologii blockchain.

David Marcus zostanie zastąpiony przez dyrektora wykonawczego Stephane Kasriela na stanowisku szefa działu produktów finansowych firmy Meta.

fot. Wikipedia


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto