A A A

Dysk Google'a pozwoli zablokować wybranych użytkowników

26 lipca 2021, 15:30
Ograniczy to częste wykorzystywanie usługi Google Drive do wyesyłania spamu.
Dysk Google'a pozwoli zablokować wybranych użytkowników

Irracjonalny system

Jednym z największych problemów z Dyskiem Google'a przez ostatnie lata była łatwość użycia go do przesyłania spamu – Google Drive ma bowiem znacznie mniejszą skuteczność w odfiltrowywaniu niechcianych wiadomości niż np. Gmail. W dodatku spamerzy mogli przesłać pliki i komunikaty właściwie każdemu: wystarczyło wpisanie jego adresu e-mailowego do okna Google Drive.

Po otrzymaniu takiej wiadomości, użytkownik nie tylko miał do czynienia z powiadomieniem z Dysku i oddzielnym, przesłanym do skrzynki pocztowej, ale udostępniony dokument pojawiał się... na ekranie głównym Google Drive, tuż obok innych, prywatnych plików. Google już w 2019 r. oświadczył, że rozwiązanie tego problemu jest jednym z priorytetów firmy, lecz na funkcję, która choć trochę pomoże ograniczyć spam, musieliśmy czekać dwa lata.

 

Blokowanie adresu

Google Drive pozwoli teraz zablokować adres e-mailowy, z którego przychodzą niechciane wiadomości. Funkcja uniemożliwi zablokowanemu użytkownikowi udostępnianie nam jakichkolwiek treści i automatycznie usunie wszystkie pliki, które kiedykolwiek zostały nam przez niego przesłane. System, choć wyczekiwany i niezbędny, ma pewne mankamenty - spamer może założyć bowiem kolejne konta, gdyż „ban" obejmuje tylko adres e-mailowy, a nie np. numer IP. Nie wiadomo, czy Google planuje rozwinąć system blokowania.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: spam, google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto