A A A

Dysk Google'a pozwoli zablokować wybranych użytkowników

26 lipca 2021, 15:30
Ograniczy to częste wykorzystywanie usługi Google Drive do wyesyłania spamu.
Dysk Google'a pozwoli zablokować wybranych użytkowników

Irracjonalny system

Jednym z największych problemów z Dyskiem Google'a przez ostatnie lata była łatwość użycia go do przesyłania spamu – Google Drive ma bowiem znacznie mniejszą skuteczność w odfiltrowywaniu niechcianych wiadomości niż np. Gmail. W dodatku spamerzy mogli przesłać pliki i komunikaty właściwie każdemu: wystarczyło wpisanie jego adresu e-mailowego do okna Google Drive.

Po otrzymaniu takiej wiadomości, użytkownik nie tylko miał do czynienia z powiadomieniem z Dysku i oddzielnym, przesłanym do skrzynki pocztowej, ale udostępniony dokument pojawiał się... na ekranie głównym Google Drive, tuż obok innych, prywatnych plików. Google już w 2019 r. oświadczył, że rozwiązanie tego problemu jest jednym z priorytetów firmy, lecz na funkcję, która choć trochę pomoże ograniczyć spam, musieliśmy czekać dwa lata.

 

Blokowanie adresu

Google Drive pozwoli teraz zablokować adres e-mailowy, z którego przychodzą niechciane wiadomości. Funkcja uniemożliwi zablokowanemu użytkownikowi udostępnianie nam jakichkolwiek treści i automatycznie usunie wszystkie pliki, które kiedykolwiek zostały nam przez niego przesłane. System, choć wyczekiwany i niezbędny, ma pewne mankamenty - spamer może założyć bowiem kolejne konta, gdyż „ban" obejmuje tylko adres e-mailowy, a nie np. numer IP. Nie wiadomo, czy Google planuje rozwinąć system blokowania.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: spam, google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto