A A A

Dysk sieciowy NAS AS6204T dla małych i średnich firm

15 września 2016, 07:30
Każdemu prezesowi zależy, by znajdujące się w jego firmie sprzęty były niezawodne i wydajne. Jednym z najważniejszych urządzeń jest to, na którym przechowuje się ważne dane. Producent dysków sieciowych Asustor zapewnia, że w tym wypadku dla małych i średnich firm dobrym rozwiązaniem będzie NAS AS6204T.
Dysk sieciowy NAS AS6204T dla małych i średnich firm

O wydajność w NAS-ie Asustora ma zadbać procesor Intel Celeron Braswel Quad Core 4GB RAM, którego zastosowanie przekłada się na szybkość odczytu 224.77 MB/s i zapisu 220.28 MB/s. Dodatkowo istnieje możliwość zwiększenia wydajności dzięki wbudowanym w dysk portom ethernetowym i opcji agregacji linków - funkcja ta jest zwłaszcza przydatna, gdy z urządzenia będzie korzystać więcej osób niż na ogół.

Większa firma, większe potrzeby

Wraz z rozwojem firmy, zmianie ulegają także jej potrzeby. Dlatego AS6204T posiada trzy porty USB 3.0, dwa USB 2.0 i dwa porty eSATA - właśnie dzięki nim urządzenie pozwala na rozszerzenie pojemności dysku. Zwiększyć można także dysponowaną przez NAS-a pamięć RAM. Co ważne, przeprowadzenie tej operacji ma nie nastręczać zbytnich problemów: wystarczy zdjąć obudowę z urządzenia i wymienić lub też zamontować dodatkowe kości RAM.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Skoro NAS ma służyć przechowywaniu wielu danych, muszą być one właściwie chronione. Dlatego w produkcie Asustora zaimplementowano moduł sprzętowego szyfrowania AES-NI, mający zabezpieczyć pliki przed utratą, kradzieżą lub przeglądaniem ich przez niepowołane do tego osoby. Dane można również gromadzić na twardych dyskach urządzenia, które za pomocą funkcji MyArchive stają się przenośnymi archiwami.

Bez backupu ani rusz

NAS powinien także ułatwić wykonanie backupu danych - czynności koniecznej podczas użytkowania tego typu sprzętu. W przypadku AS6204T kopię bezpieczeństwa można stworzyć również przy pomocy urządzeń mobilnych. Sam NAS jest kompatybilny nie tylko z systemem operacyjnym Windows, ale także z Linuxem i Mac-ami. Dzięki temu firmy korzystające z innych rozwiązań, niż te proponowane przez Microsoft, mogą również użytkować sprzęt Asustora.

Ulga dla portfela

Asustor zapewnia też, iż dzięki kontroli zasilania ich dyski sieciowe zużywają mniej energii niż inne urządzenia tego typu. Powinno to przekładać się nie tylko na mniejsze rachunki za prąd, ale także redukcję wpływu sprzętu na środowisko. Model AS6204T konsumuje 17.4 W, w porównaniu z 250 W dla zwykłego PC-ta. Po wejściu NAS-a w stan hibernacji zużycie mocy spada do 8.4 W, a przy uśpieniu systemu - 2 W.

Nie tylko dla firm

Dzięki złączu HDMI i aplikacjom multimedialnym NAS może być używany poza miejscem pracy i stać się domowym centrum rozrywki. Urządzenie można podłączyć bezpośrednio do telewizora Full HD albo do amplitunera, aby później odtwarzać filmy w jakości 1080p i 4K. Wszelkie multimedia można przeglądać także na ekranie urządzeń mobilnych. Dysk sieciowy umożliwia również odtwarzanie muzyki przy pomocy złącza optycznego i odpowiednich aplikacji.

NAS AS6204T kosztuje około 2400 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto