A A A

Dysk zewnętrzny Prestigio Data Safe Pro

21 grudnia 2011, 09:14
Dysk zewnętrzny Prestigio Data Safe Pro

Marka Prestigio przedstawiła dysk zewnętrzny – Data Safe Pro wyposażony w system szyfrowania AES oraz Write Protection.

Data Pro Safe od Prestigio to dysk korzystający z systemu szyfrowania AES (Advanced Encryption Standard), wykorzystywanego pierwotnie przez rząd Stanów Zjednoczonych. AES zabezpiecza dane przed dostępem osób trzecich i umożliwia ich odczyt tylko pod warunkiem wprowadzenia poprawnego kodu PIN. Kolejnym czynnikiem chroniącym przechowywane informacje jest system Write Protection, który zabezpiecza przed ich niekontrolowanym wymazaniem czy modyfikacją. Jest to szczególnie istotne, gdy komputer korzysta z połączenia sieciowego, w związku z czym dane zgromadzone na dysku mogą być zagrożone przez obecne w sieci wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Urządzenie posiada także ekran pojemnościowy oparty na technologii OLED, który pozwala wprowadzać PIN czy zarządzać nawigacją oraz przechowywaniem informacji. Dysk zewnętrzny Prestigio wyposażony został dodatkowo w łącze USB 3.0 SuperSpeed, które pozwala na transfer danych z prędkością 5Gbit/s.

Dysk nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania czy sterowników i jest kompatybilny z większością dostępnych oprogramowani. Urządzenie Prestigio posiada również funkcję Master-key, która pozwala na odzyskanie danych w przypadku fizycznego uszkodzenia dysku lub zgubienia kodu PIN.

Prestigio Data Safe Pro dostępny będzie w dwóch wariantach, o pojemności 500GB i 750GB. Premiera urządzenia na polskim rynku nastąpi w styczniu 2012.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto