A A A

Dyski SSD Samsunga dla wymagających

15 listopada 2011, 10:49
Dyski SSD Samsunga dla wymagających

Najnowsza propozycja Samsunga – nośniki z serii SSD 830 z interfejsem SATA III – oferowane są już na polskim rynku w zestawach umożliwiających upgrade komputera.

Klienci sklepów Komputronik, dostaną komplet złożony z dysku o pojemności 64, 128, 256 lub 512 GB, wspornika do montażu w 3,5-calowej kieszeni obudowy desktopa, oprogramowania Norton Ghost (do tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemu), kabli oraz przejściówki z interfejsu SATA na USB 2.0. Oczywiście zestaw wyposażony jest w instrukcję pokazującą w jaki sposób wymienić dotychczasowy dysk twardy na nowy SSD.

W niezależnych testach nośniki osiągały transfery odczytu dochodzące do 550 MB/s. Specjaliści zwracają także uwagę na stabilność odczytu – wahania nie przekraczają kilku MB/s, podczas gdy w przypadku konkurencyjnych modeli niczym zaskakującym są czasowe spadki transferu o kilkadziesiąt i więcej MB/s. Dobre wrażenie robi też tempo zapisu danych, które odbywa się z prędkością około 400 MB/s. Warto też wspomnieć o wysokiej odporności dysków na wstrząsy oraz niskie zużycie energii (około 0,13 W).

Produkty objęte są 3-letnią gwarancją producenta. Ceny dysków SSD z serii 830 w internetowym sklepie Komputronik.pl zaczynają się do 519 zł (64 GB).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto