A A A

Dyski do laptopów ze sprzętowym szyfrowaniem

12 listopada 2008, 12:30
Dyski do laptopów ze sprzętowym szyfrowaniem

Japońska firma Hitachi przedstawiła nową serię 2,5-calowych dysków twardych przeznaczonych do notebooków. Podstawową cechą wyróżniającą nowe modele jest sprzętowe szyfrowanie danych przechowywanych na nowych dyskach.

Nowa seria – Hitachi Travelstar 5K500 – to dyski pracujące z prędkością obrotową 5400 obr./min. W przetwarzaniu danych pomaga wbudowany bufor o rozmiarze 8 MB. Dyski z nowej serii korzystają z interfejsu SATA 3,0 Gbps. Podawane przez producenta pobory mocy przez nowe dyski wahają się od 0,5 W do 1,4 W. W skład nowej serii Travelstar 5K500 wchodzi 6 modeli dysków o pojemnościach odpowiednio: 120, 160, 250, 320, 400 oraz 500 GB. Dyski zaczną być rozsyłane do partnerów handlowych Hitachi już w grudniu.

Źródło: Hitachi Global Storage


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto