A A A

Dyski przenośne Verbatim już z USB 3.0

20 grudnia 2010, 11:20
Dyski przenośne Verbatim już z USB 3.0

Przenośne dyski twarde firmy Verbatim o pojemności 500 GB i 1 TB wyposażone zostały w technologię USB 3.0, która zapewnia dziesięciokrotny wzrost wydajności transferu danych w porównaniu z obecnymi połączeniami USB 2.0.

Mierzący 127 mm x 82 mm x 20 mm przenośny dysk twardy USB 3.0 Store ‘n’ Go firmy Verbatim jest niezwykle poręczny, dzięki czemu przechowywanie i przenoszenie cyfrowych bibliotek i codziennych plików roboczych jest wyjątkowo łatwe. Urządzenie idealnie pasuje do nowoczesnych biurek i stanowi doskonałe uzupełnienie komputera przenośnego. Nowa technologia USB 3.0 umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 4,8 Gbit na sekundę, co pozwala na szybkie przenoszenie nawet dużych plików. Dysk podłączany jest do komputera za pomocą jednego kabla służącego zarówno do przesyłania danych, jak i do zasilania, dzięki czemu dodatkowy kabel zasilający nie jest potrzebny.

Dyski dostępne są aż w sześciu wersjach kolorystycznych.

Przenośne dyski twarde USB 3.0 są wyposażone w dwa pakiety oprogramowania. Pierwszy z nich, Nero BackItUp & Burn Essentials, łączy trzy ważne funkcje: umożliwia regularne tworzenie kopii zapasowych plików i folderów, nagrywanie zdjęć, filmów i innych danych na płytach CD, DVD i Blu-ray oraz odzyskiwanie uszkodzonych plików za pomocą narzędzia Nero RescueAgent.

Drugi pakiet, oprogramowanie GREEN BUTTON, zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas eksploatacji dysku poprzez automatyczne wprowadzanie urządzenia w tryb uśpienia po upływie określonego czasu lub ręcznym wciśnięciu przycisku GREEN BUTTON na obudowie urządzenia przez użytkownika.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto