A A A

Dyson patentuje słuchawkowy filtr powietrza

5 lutego 2020, 09:00
Producent odkurzaczy nie wyklucza możliwości skonstruowania urządzeń łączących funkcje słuchawek i oczyszczaczy powietrza.
Dyson patentuje słuchawkowy filtr powietrza

Brytyjski urząd patentowy (UK Intellectual Property Office) opublikował wniosek o zastrzeżenie praw własności intelektualnej do przenośnego oczyszczacza powietrza spełniającego zarazem funkcje słuchawek.

Sam wniosek został złożony przez znaną z produkcji odkurzaczy i suszarek do rąk firmę Dyson już w 2018 r., ale dopiero teraz ujawniono związane z nim szczegóły. W opisie urządzenia wyjaśniono, że chodzi o zestaw, którego oba nauszniki zawierają słuchawki, wirniki o średnicy 35–40 mm (wykonujące 10–12 tys. obrotów na minutę) oraz filtry. Każdy wirnik zasysa 1,4 litra powietrza na sekundę i po oczyszczeniu kieruje je za pośrednictwem specjalnej dyszy w stronę ust i nosa użytkownika.

Wnioskodawca podkreśla, że konstruowane dotychczas przenośne oczyszczacze powietrza albo zasłaniały nos i usta, albo okazywały się nieskuteczne. Tymczasem urządzenia tego typu są niezbędne w świecie pełnym smogu, Przykładowo w wielu chińskich miastach kwitnie biznes związany z oczyszczaczami powietrza; część modeli da się nosić na szyi.

Jednocześnie przedstawiciele Dysona starają się rozwiać wątpliwości związane z możliwością współpracy słuchawek i szybko obracających się wirników. Jak napisano we wniosku, hałas generowany przez silniki oraz wynikający z przepływu dużej ilości powietrza da się zneutralizować dzięki zastosowaniu systemu ANC (Acitve Noise Control, aktywna redukcja szumu).

fot. Dyson


Adam Wiśniewski
Tagi: Słuchawki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto