A A A

Dzięki kropce znikną reklamy

15 czerwca 2020, 15:00
Prosta sztuczka pomoże usunąć reklamy z YouTube'a.
Dzięki kropce znikną reklamy

Jak obejść reklamy?

Projektant stron internetowych (web developer) o pseudonimie Unicorn4sale udostępnił interesującą sztuczkę, dzięki której usuwane są reklamy z różnych witryn, m.in. z Youtube'a. Swoim odkryciem podzielił się na łamach serwisu internetowego Reddit.

Jak wyjaśnił, kropki w adresie URL służą po prostu do oddzielenia nazwy domeny (np. YouTube.com). Jeśli jednak użytkownicy wpiszą dodatkową kropkę na końcu adresu URL (YouTube.com.), to wszystkie reklamy zostaną wyłączone.

Projektant zdradził też, że sztuczka może być wykorzystana w przypadku modelu paywall, czyli metody ograniczania dostępu do treści poprzez wymóg jej wykupienia lub płatnej subskrypcji. Do materiałów zamieszczonych na stronach wykorzystujących ten sposób zarabiania również można zyskać swobodny dostęp poprzez dodanie kropki na końcu adresu.

 

Nie zawsze zadziała

Sztuczka jednak nie jest idealna. Doskonale sprawdza się na głównej stronie Youtube'a, jednak niektóre witryny i strony całkowicie się psują, gdy użytkownik spróbuje ją zastosować, inne natomiast nie ładują się, tylko przekierowują użytkownika do oryginalnych linków.

Prawdopodobnie już za kilka dni Google zablokowuje ten sposób omijania reklam. Jest to więc ostatni moment, by sprawdzić, jak działa.

 

fot. TymonOziemblewski – Pixabay

 


Dominika Gorgosz
Tagi: YouTube
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto