A A A

Dziesięć szczęśliwych lat branży IT

17 grudnia 2019, 15:30
W ciągu ostatniej dekady wielokrotnie wzrosła wartość firm z sektora IT.
Dziesięć szczęśliwych lat branży IT

Ostatnie 10 lat śmiało można nazwać złotym wiekiem branży IT. Rozpowszechnienie smartfonów i innych urządzeń przenośnych oraz postępująca wciąż digitalizacja życia codziennego okazały się szczególnie korzystne dla koncernów Google, Apple, Facebook, Amazon i Microsoft (GAFAM); wartość dwóch z nich przekroczyła bilion dolarów.

Największy wzrost wartości między końcem roku 2009 a początkiem grudnia roku bieżącego odnotował Amazon: firma jest obecnie wyceniana na 865 miliardów dolarów wobec 60 miliardów przed 10 laty (czyli więcej o ponad 1300%). Drugie pod względem tempa wzrostu przedsiębiorstwo – Apple – jest z kolei warte obecnie ponad 1,2 biliona dolarów. Na liście bilionerów znalazł się także Microsoft (wyceniany na około 1,16 biliona dolarów). Trzeciemu pretendentowi do tego tytułu, Google'owi, brakuje już niewiele (koncern z Mountain View jest wart około 930 miliardów dolarów).

Wielką piątkę zamyka Facebook. Sieć społecznościową wycenia się na ponad 500 miliardów dolarów, co oznacza 4,5-krotny wzrost od roku 2010.

fot. Statista.com


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto