A A A

Dziś premiera Gran Turismo Sport

18 października 2017, 14:00
Gran Turismo Sport już dostępne dla graczy Najbardziej oczekiwana gra tej jesieni na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.
Dziś premiera Gran Turismo Sport

Ostatnia odsłona kultowej serii symulatorów wyścigów Gran Turismo ma dziś swoją premierę w Europie. Gra słynnego studia Polyphony Digital wyznacza nowe standardy dla tytułów tego gatunku - po raz pierwszy w historii gracze mogą planować swoją wirtualną karierę kierowcy wyścigowego online, a na najlepszych czeka licencja wyścigowa FIA (Federation Internationale de l'Automobile). Gran Turismo Sport wyznacza również standardy jeśli chodzi o oprawę graficzną, dzięki mocy PS4 Pro możliwe jest granie w rozdzielczości 4K, 60 klatkach animacji na sekundę oraz z wykorzystaniem technologii HDR i szerokiej palety kolorów. Gra zaciera granicę między światem realnym i wirtualnym za pomocą opracowanego na nowo modelu fizyki, do którego dane zbierano zarówno na torach wyścigowych śledząc zachowanie prawdziwych samochodów jak i czerpiąc z bogatych doświadczeń w tworzeniu symulatorów wyścigów studia Polyphony Digital i jego szefa - Kazunori Yamauchi'ego. Gran Turismo Sport posiada również specjalny tryb dla gogli PlayStation VR, który sprawia, że poczujemy się jakbyśmy siedzieli wewnątrz auta.

Kluczowe cechy gry:

  • Tryb mistrzostw online certyfikowany przez FIA - reprezentuj swój kraj lub ulubionego producenta samochodów w mistrzostwach certyfikowanych przez Międzynarodową Federację Samochodową
  • Fotorealistyczna grafika - gracze korzystający z mocy PS4 Pro otrzymają sygnał w 4K, 60 klatkach obrazu na sekundę, HDR (do 10 000 nitów) oraz z wykorzystaniem szerokiej palety kolorów
  • Zaawansowany matchmaking - ścigaj się ze znajomymi w dziesiątkach klas dopasowanych ze względu na wiek, regiony oraz sposób prowadzenia aut.
  • Zostaw po sobie ślad - gracze tworzyć będą własną historię wyścigów, którą porównać będzie można z konkurentami z całego świata w trakcie wydarzeń specjalnych, wzywań, sezonowych lig wyścigowych oraz dorocznych finałów Mistrzostw FIA
  • Niezwykłe samochody - Gracze będą mogli zasiąść za kierownicami ponad 150, najbardziej niezwykłych samochodów wyścigowych oraz prototypów, których detale oddano z niesamowitą pieczołowitością i precyzją. Każdy z pojazdów został odtworzony od podstaw z myślą o mocy PlayStation 4, dla każdego z nich na nawo nagrano też odgłosy silników.
  • Centrum marki - gracze mogą prześledzić historie swoich ulubionych producentów samochodów oraz kluczowych partnerów Gran Turismo, takich jak dostarczającej oficjalnego pomiaru czasu firmy TAG Heuer.
  • Dostosowywanie pojazdów - w GT Sport grający mają ogromne możliwości modyfikacji samochodów nie tylko przez tuning mechaniczny i dostosowywanie ustawień pojazdu ale mogą także upiększać pojazdy przez dodawanie nowych naklejek i malowanie karoserii.
  • Krajobrazy - funkcja krajobrazów to nowy format robienia zdjęć, wykorzystujący technologię True HDR i technologie renderowania opartą o fizykę, istnieje teraz możliwość umieszczania samochodów na fotografiach przestawiających autentyczne miejsca.
  • Historyczne i stworzone na potrzeby gry tory wyścigowe - w grze występuje 40 układów w 17 lokalizacjach w tym tak legendarne trasy wyścigowe jak Nürburgring Nordschleife czy miejskie autostrady w Tokio.

Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto