A A A

Dźwięk przestrzenny od Sony

8 lipca 2010, 08:23
Dźwięk przestrzenny od Sony

Firma Sony wprowadziła do swojej oferty system o nazwie HT-AF5, dzięki któremu dostęp do świata 3D i dźwięku przestrzennego stał się jeszcze prostszy.

Model ten jest pomyślany tak, aby wypełniać pomieszczenie dźwiękiem, a nie sprzętem. Posiada interfejs HDMI z funkcją przejścia sygnału 3D oraz wzmacniacz cyfrowy S-Master o mocy 1000 W ukryty w niewielkim subwooferze, zawierającym również elementy sterujące całym systemem.

Model HT-AF5 wyposażony jest w układ Cyfrowego Dźwięku Kinowego (Digital Cinema Sound) opracowane we współpracy z Sony Pictures Entertainment. Współdziała on z systemem automatycznej kalibracji, by zapewnić pełnię wrażeń kina domowego.

1000-watowy wzmacniacz S-Master systemu HT-AF5 został ukryty w subwooferze, który zawiera także wszystkie układy przetwarzania dźwięku oraz odbiornik radiowy FM / AM z systemem RDS. Najwyższą dokładność brzmienia zapewnia automatyczna kalibracja, a dzięki układom Cyfrowego Dźwięku Kinowego uzyskuje się wrażenia dźwiękowe rodem z wielkiego ekranu.

Wszystkie trzy wejścia HDMI umożliwiają przejście sygnału 3D, a wyjście HDMI ma zwrotny kanał audio. Umożliwia to reprodukcję dźwięku z wewnętrznego tunera telewizora przez system dźwięku przestrzennego bez podłączania dodatkowych kabli.

Dzięki funkcji BRAVIA Sync, do sterowania całym zestawem kina domowego wystarcza jeden pilot. Z kolei widżet BRAVIA Internet „Home Theatre Control” pozwala na wyświetlenie wszystkich ustawień systemu dźwięku na ekranie telewizora.

System HT-AF5 jest wyposażony w parę wysokich, przednich głośników podłogowych. Zapewniają one potężniejszy dźwięk i lepiej nadają się do dużych pomieszczeń. Głośniki te można zainstalować na ścianie lub na dostarczonych stojakach podłogowych.

 


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto