A A A

EIZO FlexScan EV3237 - monitor 4K

1 sierpnia 2014, 12:40
W ofercie EIZO pojawi się nowy 31.5” monitor z matrycą IPS o rozdzielczości 3840 na 2160.
EIZO FlexScan EV3237 - monitor 4K

FlexScan EV3237 posiada podświetlany diodami LED panel IPS (in-plane switching) z 178° kątami widzenia, minimalizującymi zmiany kolorów i kontrastu przy patrzeniu na ekran pod kątem. Maksymalna jasność to  300 cd/m2, a kontrast 1000:1.

Model EV3237 posiada dwa złącza DisplayPort (ver. 1.2), jedno HDMI oraz jedno DVI dual link. Wyświetlanie obrazów  w naturalnej rozdzielczości 3840 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz możliwe jest przy wykorzystaniu złączy DisplayPort. Po włączeniu funkcji picture-in-picture, możliwe jest jednoczesne oglądanie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł, przy czym główny obraz widoczny jest na pełnym ekranie, a obraz z drugiego źródła  w mniejszym oknie, które może być wyświetlane w dwóch rozmiarach, w wybranym narożniku ekranu.

Metody regulacji jasności dostępnych na rynku monitorów z podświetleniem LED mogą prowadzić do migotania obrazu, zauważanego przez niektórych użytkowników i powodującego zmęczenie oczu. EIZO w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie łączące dwie technologie: DC (direct current - regulacja natężeniem prądu) i PWM (pulse-width modulation - modulacja długością impulsu), które sprawiają, że migotanie jest nieodczuwalne nawet przy niskim poziomie jasności, bez efektów ubocznych, np. w postaci wpływu na stabilność kolorów. Dzięki temu, jasność można ustawić na poziomie 1 proc, co jest bardzo przydatne w zaciemnionych pomieszczeniach (więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie EIZO).

Opracowane przez EIZO narzędzie o nazwie EcoView Optimizer 2 pozwala oszczędzić do 30 proc. energii, redukując jasność podświetlenia i zwiększając wzmocnienie w sytuacji, gdy na ekranie wyświetlane są głównie ciemne obrazy. Jakość obrazu pozostaje bez zmian, gdyż obniżenie jasności jest prawie niedostrzegalne.

Funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje jasność ekranu do pożądanych wartości, dostosowanych do zmian jasności w pomieszczeniu. Powoduje to ograniczenie zużycia energii, a jednocześnie redukuje zmęczenie oczu, które odczuwane jest, gdy ekran jest zbyt jasny lub zbyt ciemny.

Czujnik obecności o nazwie EcoView Sense 2 wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb uśpienia. Gdy użytkownik powraca na stanowisko pracy, EcoView Sense 2 ponownie włącza monitor. Dla zwiększenia efektywności tej funkcji, czujnik wykrywa ruch, jak i zmianę ciepłoty.

Opracowane przez EIZO oprogramowanie ScreenManager Pro i EIZO Monitor Configuration upraszczają zarządzanie funkcjami monitora. ScreenManager Pro umożliwia dostosowanie kolorów i ustawień EcoView za pomocą myszy i klawiatury, zamiast korzystania z menu OSD. Pozwala również dopasować obraz kilku monitorów, podpowiadając, jakie regulacje mają być dokonane we wszystkich modelach FlexScan podpiętych do jednego komputera PC.
EIZO Monitor Configurator pozwala administratorom kontrolować zdalnie ustawienia wszystkich monitorów FlexScan EV podpiętych przez USB. Wśród ustawień, które można regulować w ten sposób, dostępne są funkcje picture-in-picture i picture-by-picture.

Nowy model posiada pięć zdefiniowanych trybów pracy, włączając sRGB, Movie, Paper oraz dwa tryby, których ustawienia mogą skonfigurować samodzielnie użytkownicy. Tryb Paper obniża poziom niebieskiego światła, zmniejszając zmęczenie oczu.

Inne cechy:

• 1W wbudowany głośnik i złącze słuchawkowe
• Kiedy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony, monitor nie pobiera w ogóle prądu
• Układ overdrive zapewnia czas reakcji szary-do-szarego na poziomie 5 ms, umożliwiając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów
• Zgodny ze standardami Energy Star 6.0 i TCO Certified Displays 6.0
• Dostępny w czarnej i szarej obudowie.

Nowy model pojawi się w sprzedaży pod koniec września. Niestety nie jest znana jego cena.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto