A A A

EIZO stawia na ekologię - dwa nowe modele z serii EcoView

8 września 2011, 08:22
EIZO stawia na ekologię - dwa nowe modele z serii EcoView

W ofercie EIZO pojawiły się dwa nowe monitory do zastosowań biurowych z serii EcoView.

Model FlexScan EV2335W posiada matrycę IPS z kątami widzenia 178° oraz układ skracający czas reakcji matrycy do 6 ms (szarość-do-szarości), gwarantując, że dynamiczne obrazy takie, jak na przykład klipy wideo będą wyświetlane płynnie bez smużenia i rozmyć. Na wyposażeniu EV2335W znajdziemy również wejście DisplayPort, które staje się stopniowo coraz popularniejszym standardem.

Model FlexScan EV2315W został wyposażony w matrycę TN (twisted neumatic) z kątami widzenia 170° w poziomie oraz 160° w pionie. Tam, gdzie monitor znajduje się ponad poziomem wzroku użytkownika, funkcja Up View minimalizuje utratę nasycenia kolorów, która może powstać w sytuacji, gdy na ekran patrzy się od dołu.

W monitorach zastosowano dwa narzędzia EIZO, które umożliwiają osiągnięcie optymalnej jasności. Funkcja Auto EcoView dokonuje pomiarów otaczającego oświetlenia i automatycznie dostosowuje jasność ekranu. EcoView Optimizer łagodzi zmiany w poziomie bieli (jasności) wyświetlanych treści, a następnie dostosowuje jasność ekranu. Obydwa urządzenia obsługują jasność na poziomie 250 cd/m2, kontrast 1000:1 oraz wejścia D-Sub i DVI-D, umożliwiając podpięcie analogowego i cyfrowego źródła danych.

Predefiniowany tryb wyświetlania obrazu o nazwie “Paper” symuluje wygląd zadrukowanego papieru i pomaga uniknąć zmęczenia oczu podczas czytania długich dokumentów. Dodatkowo, funkcja o nazwie EyeCare Filter, dostępna po zainstalowaniu dostarczanej wraz z monitorem aplikacji narzędziowej ScreenManager Pro for LCD (DDC/CI), udostępnia kilka wzorców filtrów, które można przypisać do konkretnych aplikacji. Regulując jasność i kontrast, głębia wzorców filtrów może być określona na poziomie odpowiadającym użytkownikowi.

Aby zapewnić pełen komfort oglądania obrazów, EIZO wyposażyło obydwa modele w opracowane samodzielnie, ergonomiczne stopki. Stopka pozwala regulować wysokość w zakresie 165 mm, odchylać ekran o 30° w pionie oraz o 344° na boki. Z monitorów można również korzystać w pozycji portretowej.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto