A A A

EOS 70D - nowa superlustrzanka Canona

2 lipca 2013, 11:44
EOS 70D - nowa superlustrzanka Canona

Canon zaprezentował swoją nową zaawansowaną lustrzankę - EOS 70D. To ma być prawdziwa rewelacja.

Canon EOS 70D został wyposażony w nową matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,2 megapikseli i - jak podkreśla japoński producent - jest pierwszą na świecie cyfrową lustrzanką posiadającą technologię Dual Pixel CMOS AF. Jej najważniejszą cechą jest wyposażenie każdego z pikseli matrycy w dwie fotodiody, które podczas ustawiania ostrości działają oddzielnie, natomiast podczas fotografowania - razem. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie matrycy do ustawiania ostrości w trybie detekcji fazy, przy czym ostrość ustawiana jest przy użyciu 80 proc. powierzchni sensora. Canon zapewnia, że nowa technologia gwarantuje płynne ostrzenie w trybie Live View oraz podczas filmowania.

Sam autofokus wykorzystuje 19 pól krzyżowych, natomiast za przetwarzanie obrazu odpowiada 14-bitowy procesor DIGIC 5+. Aparat może zapisywać zdjęcia z czułością 100 - 12800 ISO (z opcją rozszerzenia do wartości 25600 ISO) i fotografować seriami z szybkością sięgającą 7 klatek na sekundę, co pozwala na zapisanie maksymalnie 65 plików JPEG oraz 16 zdjęć w formacie RAW podczas jednej serii. Nie zabrakło też funkcji nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości - podczas rejestrowania materiału Full HD (1920 x 1080p) wybrać można opcje 30, 25 i 24 klatek/s, natomiast w trybie 720p 60 i 50 klatek/s.

Kadrowanie umożliwia celownik optyczny z 98-procentowym pokryciem kadru i powiększeniem 0,95x oraz odchylany ekran dotykowy LCD Clear View II o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 1040 tys. punktów. Zdalne sterowanie aparatem oraz udostępnianie zdjęć są z kolei możliwe za sprawą zastosowanej w lustrzance łączności bezprzewodowej Wi-Fi.

Canon EOS 70D ma trafić do sprzedaży pod koniec sierpnia. Jego polska cena nie jest jeszcze znana.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto