A A A

ESET o zagrożeniach w 2009 roku

13 stycznia 2009, 15:58
Tradycyjne wirusy i elektroniczne ataki odejdą do lamusa prognozuje ESET, producent między innymi NOD32 sieciowi oszuści przypuszczą w tym roku ofensywę, w której jako oręża użyją socjotechnicznych sztuczek.
ESET o zagrożeniach w 2009 roku

Wśród najczęściej wykrywanych ataków ubiegłego roku ESET wymienia wirusy ukrywające się w plikach autostartu, konie trojańskie i keyloggery wykradające hasła do gier online oraz trudne do usunięcia ataki typu adware. Do infekowania komputerów hakerzy najczęściej wykorzystywali luki w systemach operacyjnych lub znane formaty plików – np. MP3.

Na 2009 rok ESET prognozuje wzrost liczby ataków przeprowadzanych na użytkowników Linuksa oraz OS X, którzy dotychczas mogli spać w miarę spokojnie. Z problemem wirusów spotkają się szczególnie użytkownicy pierwszego systemu, których liczba wciąż rośnie. Kolejną grupą narażoną na ataki staną się użytkownicy iPhone'a oraz urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemu Google Android.

Wśród nowych sztuczek elektronicznych oszustów znajdą się fałszywe aplikacje antywirusowe, które zamiast chronić komputer, posłużą do wykradania poufnych danych. Do uwiarygodnienia swoich oszustów przestępcy wykorzystają internetowe reklamy oraz ogłoszenia – tak jak w przypadku sklepu internetowego 1rtv.pl.

Źródło: ESET


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto