A A A

EVER ECO Pro AVR CDS – nowe możliwości UPS-a

12 lipca 2017, 07:30
15 lat od rozpoczęcia przez EVER produkcji pierwszego UPS serii ECO wchodzi na rynek kolejna jego wersja - ECO Pro AVR CDS. Kontynuator znanej i docenianej serii ECO Pro CDS posiada szereg nowych funkcjonalności.
EVER ECO Pro AVR CDS – nowe możliwości UPS-a

Poznański producent zgodnie z sugestiami Klientów zmodyfikował serię ECO Pro CDS. Dzięki połączeniu sprawdzonej przez lata solidnej, rodzimej konstrukcji z nowoczesnymi elementami i funkcjonalnościami powstał uniwersalny UPS, który znajdzie swoje miejsce zarówno w domu (komputery PC, sprzęt audiowizualny i gamingowy) jak i biurze (stacje robocze, sieci i urządzenia telekomunikacyjne (WI-FI), oraz monitory i CCTV). ECO Pro AVR CDS bazując na poprzedniku posiada identyczne moce wyjściowe, gniazda typu PL oraz przeznaczony dla wymagających odbiorników system CDS (Clear Digital Sinus).

Ewolucja sprawdzonego rozwiązania

Najistotniejszą, z punktu widzenia użytkownika, modyfikacją UPS jest zmiana jego topologii z wcześniejszej off-lina (VFD) na line-interactive (VI). Podwyższający układ AVR dostosowuje napięcie wejściowe do poziomu akceptowalnego przez odbiorniki bez użycia akumulatorów UPS-a. Dodatkowo, w razie potrzeby, użytkownik może zmienić zakres napięcia wejściowego za pośrednictwem oprogramowania PowerSoft. W przeciwieństwie do UPS ECO Pro CDS sygnalizacja stanu pracy zasilacza oparta została o jedną diodę sygnalizacyjną LED. Trzy kolory sygnalizacyjne (czerwony, pomarańczowy i zielony) dają prostą i czytelną informację. Konsumenci nie muszą już zgadywać, która z załączonych diod (jak to miało miejsce w ECO Pro CDS) jest powodem do niepokoju.

Nowe możliwości monitoringu i konfiguracji UPS-a

UPS EVER ECO Pro AVR CDS posiada możliwość skutecznego współdziałania z innymi urządzeniami bez konieczności instalowania oprogramowania. Dzięki interfejsowi komunikacyjnemu USB HID zgodnego z HID Power Devices zasilacz widoczny jest w systemie jako bateria. Instalacja bezpłatnego oprogramowania PowerSoft (na Windows, Linux) przynosi jednak wiele dodatkowych korzyści i w porównaniu do wcześniejszego modelu otwiera szerokie możliwości monitoringu i konfiguracji. Software daje Użytkownikowi informację o trybie pracy UPS-a oraz jego obciążeniu, stanie naładowania akumulatora i czasie autonomii. W przypadku wykrycia zmiany trybu pracy lub niskiego stanu baterii zasilacza, usługa (po wcześniejszej konfiguracji) wykonuje zadane przez użytkownika akcje (wysyła wiadomość e-mail, wyświetla komunikat tekstowy czy wreszcie zamyka system operacyjny). Funkcja „Konfiguracja UPS" umożliwia ustawianie wartości progów napięciowych i częstotliwościowych (po przekroczeniu których UPS przełącza się w tryb bateryjny lub dokonuje korekty napięcia sieciowego AVR). Funkcja „Konfiguracja zdarzeń" umożliwia z kolei konfigurację czasu liczonego od momentu pojawienia się zaniku napięcia do momentu rozpoczęcia zamykania systemu operacyjnego.

Bezpieczeństwo i wygoda

Nie bez znaczenia jest fakt, że UPS-y serii ECO Pro AVR CDS wyposażone zostały w zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przeciwprzepięciowe i przeciążeniowe. W tym ostatnim przypadku przeciążenie sygnalizowane jest zarówno z pozycji UPS-a jak i oprogramowania. W sytuacji przeciążenia automatyczny bezpiecznik (we wszystkich modelach), odłącza urządzenie od sieci zasilającej. Włączenie UPS-a po „odpięciu" nadmiernego obciążenia polega jedynie na ponownym jego załączeniu (wciśnięciu). Do lamusa odchodzi więc wcześniejsze żmudne wykręcanie oprawki bezpiecznika topikowego co jest zarówno funkcjonalne jak i bardzo wygodne.

ECO Pro AVR CDS podobnie jak inne rozwiązania UPS EVER posiadają funkcjonalność „zimnego startu", dzięki temu istnienie możliwość uruchomienia urządzenia bez podłączenia do sieci zasilającej. W przypadku powrotu zasilania (pojawienie się napięcia o prawidłowych parametrach) zasilacz samoczynnie przełączy się do trybu sieciowego. Załączenie napięcia na gniazdach wyjściowych następuje z 15s opóźnieniem - zasilacz umożliwia automatyczne uruchomienie jednostki PC. Funkcjonalność automatycznego restartu komputera po powrocie zasilania wymusza jednak na użytkowniku wcześniejsze ustawienie tej akcji w BIOS-ie komputera.

Kompleksowe, producenckie testy jakościowe umożliwiły EVER objęcie produktu 3-letnim okresem gwarancyjnym (2-lata akumulatory) w systemie door-to-door oraz roczną polisą ochrony podłączonego sprzętu o wartości do 5 000 EUR.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
13 lipca 2017, 03:08
Dlatego właśnie podawanie wszystkiego na tacy upośledza czytelnika... Zamiast sobie sprawdzić cenę, marudzisz, że ktoś jej nie sprawdził za Ciebie i nie jest to pierwszy przypadek, gdzie oczekujesz, że ktoś za Ciebie sprawdzi coś w internecie... Jeszcze mówisz komuś, kiedy news ma być publikowany, ogarnij się, bo serio jesteś kapryśny jak dzieciak.
avatar
~Anonim
12 lipca 2017, 17:32
ptrick: W jakim sensie "upośledzać czytelnika"? :oczy: Tak czy inaczej - dla Ciebie jest to "upośledzanie czytelnika", a ja bym to jednak nazwał inaczej. Mianowicie - dodawaniem czytelnikom (zbędnej) roboty, jakim jest przeszukiwanie stron w poszukiwaniu ceny.
ptrick
ptrick
12 lipca 2017, 12:55
Nieprawda, jest informacja o nowym produkcie. Jeżeli jest interesujący, to już w Twoim interesie jest znaleźć jego cenę. Czemu niby w artykule musi być podana cena? Po co upośledzać czytelnika?
avatar
~Anonim
12 lipca 2017, 11:06
Bo news o produkcie bez podania jego ceny jest jak... Samochód bez kół. Czyli kompletnie bez sensu :oczy: .
ptrick
ptrick
12 lipca 2017, 10:04
Dlaczego news powinien mieć cenę? Ciężko sprawdzić cenę w internecie? Google nie działa, czy jak?
avatar
~Anonim
12 lipca 2017, 09:00
Witam! Na ile wyceniono to cudeńko? Bo jakoś nie widzę informacji o cenie :oczy: . A to jest podstawowa informacja dla potencjalnego klienta. Dlatego jeśli cena nie jest znana autorowi newsa, to taki news nie ma racji bytu. I taki news powinien być publikowany wówczas, gdy cena jest już znana. Bo dajmy na to, że chciałbym kupić coś takiego i mam w kieszeni 500 zł., a się okaże, że to kosztuje 5000 zł. I co? I klapa[img]https://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/smutnetak.gif[/img].
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto