A A A

Edge 85, czyli kilka zmian

31 sierpnia 2020, 11:10
Microsoft opublikował kolejną wersję własnej przeglądarki WWW.
Edge 85, czyli kilka zmian

Usprawnienia, nie rewolucja

W nowym, 85. wydaniu przeglądarki Edge nie znajdziemy przełomowych zmian. Użytkownicy mogą jednal liczyć na kilka udogodnień.

 

Synchronizacja, eksport, zakreślanie

Do dyspozycji osób otwierających pliki PDF za pomocą Edge'a oddano obecnie narzędzie Wyróżnienie (PDF Highlighter), służące do zaznaczania fragmentów tekstu w jednym z pięciu kolorów.

Możliwe jest także wysyłanie zapisanych przez przeglądarkę kolekcji bezpośrednio do programu OneNote (wcześniej dało się je przekazać tylko Wordowi i Excelowi).

Ostatnią zmianą istotną z punktu widzenia użytkownika jest funkcja synchronizacji Ulubionych i ustawień przeglądarki między profilami usługi Active Directory bez konieczności synchronizacji z chmurą.

Programiści usunęli w browserze kilka usterek bezpieczeństwa; dodano także narzędzia ułatwiające administratorom firmowych sieci zarządzenie polityą dostępu do dokumentów.

Przeglądarkę Edge 85 można pobrać w wersjach dla systemów Windows i macOS.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto