A A A

Edycja dokumentów pakietu Office w Gmailu

11 grudnia 2020, 15:00
Koncern z Mountain View pozwala edytować pliki utworzzone za pomoca pakietu MS Office tak jak własne Dokumenty i Arkusze.
Edycja dokumentów pakietu Office w Gmailu

Wprost w skrzynce

Dokumenty przygotowane za pomocą programów wchodzących w skład microsoftowego pakietu Office (Worda, PowerPointa i Excela) nie od dzisiaj można edytować za pomocą narzędzi składających się na zestaw biurowych aplikacji Google'a. Dotychczas należało je jednak zaimportować na firmowy Dysk i dopiero wtedy przetwarzać. Obecnie się to zmienia.

 

Kliknij załącznik

Gmail pozwoli użytkownikom edytować pliki Office'a wprost w skrzynce pocztowej. Po kliknięciu załącznika do listu zostanie on otworzony za pomocą pakietu Dokumenty, bez konieczności zapisywania pliku na Dysk (choć oczywiście wciąż da się to zrobić). Zmieniony plik będzie zatem łatwiej odesłać nadawcy albo przekazać innym odbiorcom

Google stara się również usprawnić przetwarzanie plików pakietu Office w Dokumentach: firma przygotowała konwerter, który pomaga w importowaniu makr z Excela do Arkuszy.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto