A A A

Ekologiczne monitory Samsunga

14 lipca 2010, 14:13
Ekologiczne monitory Samsunga

Samsung, światowy lider w produkcji monitorów, rozszerza swoją ofertę o dwie nowe linie wyświetlaczy z podświetleniem LED – serię 50 i serię 30.

Najnowsze propozycje to ekologiczne urządzenia o jeszcze lepszych kątach widzenia wyświetlanego obrazu oraz ciekawym wzornictwie.

Zanim opracowano nowe monitory LED, firma Samsung zapytała swoich klientów, jakie są ich oczekiwania. Respondenci jako najistotniejsze wskazali: ekologię, wygląd oraz jakość obrazu. W odpowiedzi Samsung skoncentrował się właśnie na tych cechach, projektując nowe urządzenia.

W przeciwieństwie do tradycyjnych wyświetlaczy, monitory wykorzystujące podświetlenie LED zawierają śladowe ilości lub są całkowicie wolne od szkodliwych dla środowiska substancji takich jak rtęć lub ołów. Dodatkowo, urządzenia pobierają około 40% mniej energii, niż monitory podświetlane  lampami CCFL. Natomiast dzięki technologii Touch of Color w procesie produkcji nie wykorzystuje się farb, spray’ów ani klejów, co sprawia, że urządzenia nie zawierają lotnych związków organicznych, a recykling zużytych sprzętów jest bardziej bezpieczny.

Opcja Magic Eco pozwala użytkownikom ustawić jasność monitora w odniesieniu do poziomu poboru energii. Do wyboru są cztery programy oszczędzania energii: 100 procent, 75 procent, 50 procent oraz wyłączony program oszczędzania. Ponadto, modele z serii 50 i 30 spełniają międzynarodowe standardy energetyczne, wliczając w to Energy Star 5.0.

Nowe monitory LED z serii 50 i 30 oferują autorską funkcję Magic Angle, która redukuje obciążenie wzroku oraz sprawia, że obraz jest zawsze wyraźny, niezależnie od kąta patrzenia na ekran. Monitory oferują również kontrast Mega Dynamic Contrast Ratio, dynamiczny, wyraźny obraz bez zakłóceń, szybki czas reakcji 2ms, rozdzielczość Full HD oraz proporcje obrazu 16:9.

Unikalną cechą serii 50 jest nowa funkcja Magic Return, szczególnie przydatna podczas pracy z dwoma monitorami. Magic Return automatycznie przesyła obraz z ekranu, który nagle się wyłączy na drugi, wciąż włączony ekran. Dzięki temu oglądający ma stały dostęp do wyświetlanych treści, nawet wtedy, gdy jeden z monitorów zostanie niespodziewanie odłączony lub wyłączony.

Nowa modele monitorów trafią do sprzedaży na początku sierpnia w cenach: 999 PLN (BX2335) oraz 1099 PLN (BX2350).

 


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Windows Core OS coraz bliżej?
17 września 2019
W dokumentacji aktualizacji do Windowsa 10 pojawiły się zapisy potwierdzające istnienie Core OS-a. Kiedy dowiemy się więcej na temat...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto