A A A

Ekologiczne monitory full HD z podświetleniem LED

29 września 2009, 10:01
Ekologiczne monitory full HD z podświetleniem LED

Rozdzielczość full HD (1680x1080), kontrast 5 mln:1 (DCR), 30 proc. mniejsze zużycie energii, 14,6 mniejszy ciężar, 21,2 proc. mniejsza grubość ekranu, śnieżnobiała obudowa z wygrawerowanym logo, certyfikaty ekologiczne: TCO 5.0, RoHS, EnergySTAR 4.1, EuP Energy, PC3R oraz EPEAT Gold  - to nowe monitory BenQ.

Tak, jak kilka lat temu technologia LCD zrewolucjonizowała rynek monitorów wypierając standardowe konstrukcje CRT, tak nadchodzące obecnie podświetlenie ekranów LED wprowadza nowy wymiar możliwości w wyświetlaczach LCD dla urządzeń IT. BenQ, wprowadza na rynek pierwsze modele monitorów wyposażonych w technologię podświetlania ekranu LED. Są to dwa monitory z serii V – panoramiczny, 24 calowy model V2400 Eco Full HD 1080p i panoramiczny, 21,5 calowy model V2200 Eco Full HD 1080p. Te dwa pierwsze modele stanowią wstęp do całej linii produktów LED jakie BenQ zamierza sukcesywnie wprowadzać na światowy i polski rynek.

V Eco LED: wysoka wydajność, przyjazna środowisku

Nowe modele V2400 Eco oraz V2200 Eco wyposażono w najnowszy rodzaj podświetlenia oparty na technologii diodowej LED, korzystnej dla środowiska, a także gwarantującej najwyższą jakość obrazu na ekranie. Dzięki technologii LED, oba nowe modele LED zapewniają jednorodne i pełne podświetlenie matrycy, wysoki współczynnik kontrastu 5 mln:1, w zakresie pełnej czerni i najwyższej bieli. Dzięki technologii BenQ Senseye™ 3 Human Vision, obraz ma bogate kolory, jest czysty i ma głęboką czerń. Światło LED jest bardzo stabilne, daje więc użytkownikowi duży komfort przy długiej pracy. Co więcej, monitory z podświetlenie LED uruchamiają się bardzo krótko, w odróżnieniu od tradycyjnych konstrukcji LCD. Oba nowe modele serii V „Eco” zużywają o 30 proc.  mniej energii w czasie pracy.

Zaprojektowane z dbałością o środowisko naturalne

Monitory nowej serii V Eco oddają ideę firmy BenQ wyrażonej hasłem „Lookin’ Great” nie tylko w zakresie wyglądu zewnętrznego, ale także w zakresie mniejszego zużycia energii oraz ochrony środowiska.

„Nasze hasło Enjoyment Matters jest podstawą działania, tworzenia i wprowadzania na rynek produktów, które zapewniają zabawę i rozrywkę”, powiedział Chen, General Manager of BenQ Technology Product Center. „Motto naszej korporacji wprowadza na nas obowiązek w stosunku do klientów, a nawet znacznie więcej, również naszej ziemi oraz życia”. Odzwierciedleniem tej idei są właśnie dwa najnowsze modele V Eco – które na każdym etapie produkcji do zapakowania produktu zapewniają realizację najwyższych standardów w zakresie ochrony naturalnej człowieka. Gwarantują one, że hasło Lookin’ Grea” ma swoje odzwierciedlenie w praktyce codziennego życia teraz i w przyszłości”.  

Panell LED serii”V” Eco potrzebuje o 30 proc. mniej energii, niż tradycyjne wyświetlacze CCFL. Dodatkowo, nowe modele są lżejsze o ok. 14,6 proc.) oraz cieńsze o ok. 21,2 proc.  niż wyświetlacze CCFL o porównywalnej wielkości ekranu. Co więcej, znacznie ograniczono zużycie materiałów do pakowania (ok. 56 proc.), co ma wpływ także na mniejsze zużycie paliwa w transporcie. Materiały do pakowania zastąpiono z tradycyjnych na ekologiczne: amortyzujące wypełnienie, wykonane jest teraz w 80 proc. z papieru z odzysku (zastąpiło stosowany wcześniej Styrofoam. Kartony wykonane są teraz w 80% z papieru z odzysku. Nawet w zakresie druku na kartonach wprowadzono korzystne dla środowiska zmiany - o 70 proc. zmniejszono zużycie tuszu, który jest w 100 proc. ekologiczny – wykonany na bazie soi.

 

Kolejną innowacją jest drukowanie krótkiej instrukcji obsługi bezpośrednio na wewnętrznej stronie opakowania, zamiast na oddzielnym papierze. BenQ zrezygnował także ze stosowania trudnych w neutralizacji plastykowanych torebek na akcesoria. Co więcej, BenQ zrezygnował także z dołączania  instrukcji na krążkach CD, które zastąpiły wcześniej wersje drukowane. Teraz pełna instrukcja dostępna jest tylko w sieci. 

Odświeżony wygląd


Odświeżono także wygląd zewnętrzny monitorów serii Ecco V2400/2200 - kontynuują nagrodzoną stylistykę asymetryczną, znaną z poprzednich modeli z tej serii – V2400W. Teraz śnieżnobiały kolor  nawiązujuje do czystej formy Natury. W 28 proc. konstrukcja wykonana jest z plastiku z odzysku, co jest zgodne z obowiązującymi standardami organizacji EPAT (program Green Electronics Counsil) oraz PC3R (organizacji promującej ponowne wykorzystanie, redukcję oraz recyklingu komputerów PC i monitorów). Co więcej, w celu promowania ekologii i ułatwienia recyclingu obudowa nie zawiera żadnych kolorowych nadruków ani chemicznych warstw ochronnych, a logo BenQ jest wygrawerowane. 

Awangardowy styl V 2400 / 2200 Eco uzupełnia wielofunkcyjna podstawa monitora, oferując przydatne miejsce na wizytówki, albo – by być jeszcze bliżej natury - jako podstawka dla …. mini doniczki.
Modele V2400 Eco oraz V2200 Eco mają certyfikaty TCO 5.0, RoHS, EnergySTAR 4.1, EuP Energy, PC3R, oraz EPEAT Gold, w listopadzie otrzymają dodatkowo EnergySTAR 5.0. Oba modele otrzymały również Taiwan Green Mark oraz China Environmental Label.

Nowe model będą dostępne w Polsce na początku listopada w sugerowanej cenie detalicznej: BenQ V2400 Eco - 1089 zł (z VAT), a BenQ V2200 Eco – 899 zł z VAT . Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto