A A A

Ekologiczny monitor ViewSonic VX1932wm z technologią LED

7 kwietnia 2010, 11:37
Ekologiczny monitor ViewSonic VX1932wm z technologią LED

Firma ViewSonic wprowadza na rynek polski ekologiczny monitor ViewSonic VX1932wm, który nie zawiera rtęci i spełnia zaostrzone, ekologiczne normy europejskie. Monitor pozwala użytkownikowi na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zwiększenia efektywności energetycznej nawet o 50 proc. w stosunku do urządzeń LCD, co przekłada się na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

ViewSonic VX1932wm-LED, o przekątnej 19 cali, to najnowszy model z linii „green LCD" - monitorów wykorzystujących technologię LED. Monitor nie tylko pozwala oszczędzać energię i zmniejszyć koszty związane ze zużyciem energii, ale również wydziela mniej ciepła, zmniejszając obciążenie klimatyzacji, w wyniku czego mamy do czynienia z jeszcze większą oszczędnością energii.

ViewSonic VX1932wm-LED charakteryzuje się dynamicznym współczynnikiem kontrastu wynoszącym 10,000,000:1. Dzięki wykorzystanej nowej technologii true-to-life poprawie uległa głębia obrazu oraz dokładność odwzorowania szczegółów, uwzględniająca zmienne warunki oświetlenia w pomieszczeniu. Te parametry sprawiają, że użytkownicy mogą pracować dłużej nie męcząc oczu.

Korzyści, jakie oferuje monitor, to również wyższy współczynnik kontrastu, który zapewnia żywe, dynamiczne szczegóły obrazu i eliminuje potrzebę zbytniego zbliżania się do ekranu. Technologia LED automatycznie rozpoznaje sygnał i dostosowuje jasność podświetlenia w zależności od obrazu, a także "dostraja" się do warunków oświetlenia otaczającego środowiska. Jeśli, np. użytkownik pracuje w jasnym otoczeniu, podświetlenie LED zapewni należyty komfort odwzorowanych kolorów tak, aby biały kolor był biały, a czarne kolory pozostały naprawdę czarnymi.  Monitor, korzystając z inteligentnych układów sterowania, wzmacnia poziomy szarości pozwalając uzyskać niemal doskonałą paletę barw.

ViewSonic VX1932wm-LED dostępny jest na rynku polskim w cenie 533 zł brutto.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto