A A A

Ekspander sieci Linksys RE1000

25 listopada 2011, 09:30
Ekspander sieci Linksys RE1000

Na półkach sklepowych pojawił się nowy ekspander sieci Linksys - Wireless-N Range Extender, przeznaczony dla sieci domowych o niedostatecznie silnym sygnale lub z tzw. „martwymi punktami”.

Ekspander został zaprojektowany tak, by powielał i wzmacniał istniejący sygnał sieci bezprzewodowej w miejscu jego instalacji. Nowy ekspander ma pełnić również rolę bezprzewodowego mostu, który podłącza do domowej sieci bezprzewodowej drukarki przewodowe, telewizory z internetem lub konsole do gier poprzez zintegrowany port ethernetowy.

Jak zapewnia producent, Linksys Wireless-N Range Extender jest w pełni kompatybilny z routerami Linksys serii E i stanowi komplementarny element tworzonych za ich pomocą sieci. Oprogramowanie Cisco Connect samo wyznaczy najlepsze miejsce do umieszczenia extendera, tak, by działał jak najwydajniej. Dodatkowo Range Extender może być podłączony, zarówno bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, jak i umieszczony w pewnej odległości od kontaktu (wyposażony jest w 1,5 m kabel zasilający).

Produkty Linksys sprzedawane są wraz z oprogramowaniem Cisco Connect. Umożliwia ono szybką i bardzo łatwą konfigurację sieci bezprzewodowej:

• dodawanie kolejnych urządzeń do sieci

• konfigurację kontroli rodzicielskiej

• dostęp do internetu dla gości - wykorzystując tworzoną w tym celu specjalną sieć

• sprawdzanie prędkości internetu z użyciem funkcji Broadband Speed Meter

• kontrolę automatycznych aktualizacji sprzętu i oprogramowania

Sugerowana cena urządzenia : 299zł z VAT


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto