A A A

Ekspander zasięgu ASUS RP-N12 - rozwiązanie na problemy z siecią WiFi

11 czerwca 2015, 12:00
Firma ASUS rozwija linię ekspanderów – właśnie do polskich sklepów wprowadzany jest nowy model RP-N12.
Ekspander zasięgu ASUS RP-N12 - rozwiązanie na problemy z siecią WiFi

W domowej sieci WiFi, szczególnie gdy obejmuje ona wielopoziomowy budynek, mogą występować zakłócenia i tzw. martwe punkty, w których zasięg zanika. Spowodowane jest to m.in. dużą przestrzenią, którą router musi pokryć. W odpowiedzi na ten problem Asus rozwija linię ekspanderów - właśnie do polskich sklepów wprowadzany jest nowy model RP-N12. Jednozakresowy, z dwiema zewnętrznymi antenami pomaga osiągnąć stabilny dostęp do internetu w każdym pomieszczeniu.

Bezprzewodowy wzmacniacz sygnału RP-N12 zwiększa pokrycie sygnałem dzięki dwóm zewnętrznym antenom MIMO. Umożliwiają one wyeliminowanie tzw. białych plam sygnału i zwiększają zasięg dowolnego routera bezprzewodowego. Urządzenie pełni rolę wzmacniacza i może rozszerzyć WiFi na każdy zakątek domu - nawet na trudnodostępne i najdalej położone od routera miejsca. Dostarcza niezawodne pokrycie szybkim internetem dla znajdujących się w gospodarstwie domowym notebooków, tabletów, smartfonów, konsoli do gier czy inteligentnych telewizorów.

Chcąc sparować RP-N12 z routerem, wystarczy nacisnąć przycisk WPS (wireless protected setup) i proces konfiguracji rozpocznie się samoczynnie. Zoptymalizowane działanie urządzenia przekłada się na płynne połączenie. Zaawansowane ustawienia dostępne są po podłączeniu RP-N12 do komputera PC kablem Ethernet i otwarciu menu konfiguracyjnego opartego na przeglądarce - bez potrzeby korzystania z płyty czy aplikacji. Ekspander można również skonfigurować bezprzewodowo za pomocą np. tabletu.

Na przednim panelu ekspandera zostały umieszczone diody LED, które wskazują siłę sygnału. Dla uzyskania najlepszych rezultatów RP-N12 musi znaleźć się w obrębie stabilnego internetu i powinien być umieszczony pomiędzy routerem a obszarem, gdzie chcemy poprawić zasięg bezprzewodowy. Diody pomagają ocenić użytkownikowi, w którym miejscu jest najlepsze pokrycie, a tym samym gdzie najlepiej ustawić wzmacniacz.

Funkcja Roaming Assist jest przydatna wtedy, gdy przemieszczamy się np. z tabletem po domu. Automatycznie połączy urządzenie z najsilniejszym sygnałem WiFi - niezależnie od tego, czy będzie ono pochodziło z routera, czy wzmacniacza. W ten sposób uzyskujemy niezawodną łączność w dowolnym miejscu w budynku.

Asus RP-N12 jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 129 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
11 czerwca 2015, 17:33
Bogiem a prawdą to na ich routerach akurat jest najmniej problemów z martwymi punktami, tak z naszego doświadczenia biurowego.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto