A A A

Ekstremalna obudowa Cooler Master Cosmos II

3 stycznia 2012, 11:20
Ekstremalna obudowa Cooler Master Cosmos II

Cooler Master zaprezentował nową obudowę typu Ultra Tower - model Cosmos II.

Cosmos II to dopracowana i solidna konstrukcja. Szkielet obudowy wykonany jest z aluminium wzmocnionego elementami stalowymi oraz specjalną siatką. Rozwiązanie takie gwarantuje bardzo dobrą wytrzymałość i stabilność.

Obudowa wyróżnia się także futurystyczną stylistyką i szeroką funkcjonalnością. Na uwagę zasługują boczne panele, które otwierane są po naciśnięciu jednego przycisku. W celu zabezpieczenia napędów w przedniej części obudowy umieszczono specjalną przesłonę.

Cosmos II pozawala na instalację radiatorów 360 mm w górnej części obudowy. Ponadto, po demontażu klatki na dyski twarde, zyskujemy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać do instalacji radiatora 240 mm z bezpośrednim dostępem do zimnego powietrza na zewnątrz obudowy. Opcje montażu radiatorów zależą od wsparcia poszczególnych producentów. Dla rozbudowanych systemów chłodzenia wodnego 120 mm lub 140 mm typu All-in-one (AIO) dedykowane są specjalne wyprowadzenia zlokalizowane w tylnej części obudowy.

Cosmos II, w porównaniu do swojego poprzednika, oferuje blisko 20 procent więcej przestrzeni wewnątrz obudowy. Dzięki temu można zainstalować do 13 napędów HDD lub SSD (2 w X-dock, 5 w środkowej klatce i 6 w dolnej klatce) oraz praktycznie dowolny radiator chłodzenia wodnego. Najnowsza obudowa Cooler Master to również 10+1 slotów rozszerzeń, które umożliwiają montaż dowolnych urządzeń, w tym wieloukładowych podsystemów graficznych - 4-way SLI / Crossfire. Obudowa Cosmos II jest zgodna z praktycznie każdym, dostępnym standardem płyt głównych – od XL do ATX.

Obudowa Cosmos II jest również wyposażona w rozbudowany panel frontowy. Z jego pomocą można kontrolować w locie prędkość obrotową wentylatorów. Użytkownik otrzymuje także do dyspozycji porty USB 3.0 lub 2.0, złącza audio oraz dwie zatoki HDD/SSD X-docks 5.25 cali, dzięki którym szybko i sprawnie zamontuje dodatkowe napędy.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto