A A A

Elastyczna bateria od Panasonic

11 października 2016, 10:00
Panasonic zaprezentował wynalazek, który może przyczynić się do rozwoju elastycznych smartfonów.
Elastyczna bateria od Panasonic

Podejście do smartfonów, które można wyginać, miało już wielu producentów. Niestety, praktycznie wszystkie projekty kończyły się na prototypach. Dlaczego? Możliwe, że jedną z przeszkód stojących na drodze do wprowadzenia takich urządzeń na rynek była bateria.

Panasonic przygotował rozwiązanie, które może przyczynić się do rozwoju elastycznych urządzeń mobilnych. Mowa o zaprezentowanej na japońskich targach CEATEC baterii. Ogniwo ma grubość 0,55 milimetra, charakteryzuje się promieniem zgięcia do 25 milimetrów oraz kątem skręcania do 25 procent.

Dosyć istotną niedogodnością jest jednak pojemność opisywanego akumulatora, która wynosi zaledwie 60 mAh. Biorąc pod uwagę fakt, że współczesny smartfon potrzebuje minimum 30 razy tyle, można wątpić, czy projekt Panasonica w najbliższym czasie zostanie zastosowanie w praktyce.

Foto: /SlashGear


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto