A A A

Electronic Arts zrezygnuje z DRM?

30 marca 2009, 10:59
Wydana w zeszłym roku przez koncern Electronic Arts gra Spore okazała się hitem, ale hitem bardzo krytykowanym, z powodu zastosowanych przez wydawcę wymogów antypirackich utrudniających zabawę legalnym posiadaczom gry.
Electronic Arts zrezygnuje z DRM?

Krytyka okazała się na tyle duża, że Electronic Arts ogłosiła rezygnację z większości antypirackich obostrzeń wbudowywanych w produkcje wydawane przez tę firmę. Jako przykład firma podaje kolejną generację popularnej gry The Sims, w której zrezygnowano m.in. z uciążliwego potwierdzania legalności online, na rzecz prostego kodu wpisywanego podczas instalacji gry. Tym samym legalni posiadacze gry mogą instalować ją na dowolnym komputerze, a nie – jak w przypadku Spore – wyłącznie na maszynie autoryzowanej online.

Warto dodać, że to właśnie piraci byli pierwszymi, którzy doskonale poradzili sobie z zabezpieczeniami DRM wbudowanymi w Spore, a wszelkie utrudnienia uderzyły w tych, którzy w niczym nie zawinili – w legalnych użytkowników.

Electronic Arts nie wyklucza stosowania innych rozwiązań mających zabezpieczyć wydawane przez firmę tytuły przed nielegalnym kopiowaniem, jednak – jak twierdzą przedstawiciele EA – nie będą one uciążliwe dla legalnych nabywców.

Źródło: TechSpot


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto