A A A

Elektryczny „ogórek” jeszcze w tym roku

9 stycznia 2022, 15:30
Już w marcu można spodziewać się modelu ID.Buzz – nowej odsłony legendarnego mikrobusa firmy Volkswagen.
Elektryczny „ogórek” jeszcze w tym roku

Tym razem trafi do sprzedaży

Volkswagen może poszczycić się kilkoma pojazdami, które stały się legendami motoryzacji. Jednym z nich jest bez wątpienia „garbus", który doczekał się nowoczesnego następcy w latach 90. ubiegłego wieku. W marcu 2018 roku na targach w Genewie koncern pokazał prototyp współczesnej wersji innej legendy ze swojej „stajni", czyli Transportera T1, który największą popularność zdobył w latach sześćdziesiątych XX w. Nowy mikrobus będzie miał napęd wyłącznie elektryczny, a wersję produkcyjną pojazdu zobaczymy już w marcu 2022 r.

Elektryczny „transporter" Volkswagena nazywa się ID.Buzz; w sprzedaży pojawi się pod koniec 2023 roku w Stanach Zjednoczonych, a w 2024 roku w Europie. Amerykańska wersja pojazdu będzie miała trzy rzędy siedzeń, a europejska dwa. Nie wiadomo, którą fabrykę koncern wybrał na miejsce produkcji ID.Buzz, jednak nie będzie to zakład w Chattanooga (USA).

ID.Buzz jest długo wyczekiwanym odpowiednikiem T1, który pojawi się w sprzedaży. Poprzednie prototypy, Budd.E i Bulli, nie doczekały się wersji produkcyjnych.

fot. Volkswagen


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto