A A A

Elon Musk chce produkować roboty humanoidalne

28 stycznia 2022, 10:00
Na robotach Elon Musk zarobi więcej niż na teslach?
Elon Musk chce produkować roboty humanoidalne

Musk będzie produkował roboty humanoidalne ?

Szef Tesli Elon Musk powiedział w tym tygodniu inwestorom, że w jednej z fabryk niedługo zatrudni roboty humanoidalne, które będą przenosić przedmioty z miejsca na miejsce, gdy to będzie konieczne. Maszyny mają rozwiązać problem braku siły roboczej. Według Muska sprzedaż podobnych robotów może być w przyszłości bardziej dochodowa niż samochodów Tesla.

Musk napisał następnie na Twitterze, że sztuczna inteligencja zastosowana w pojazdach marki Tesli może odegrać niebagatelną rolę w tworzeniu hipotetycznej sztucznej inteligencji działającej na wzór ludzkiej (AGI – artifical general intelligence) zwanej silną sztuczną inteligencją.

Czy Elon Musk jest na dobrej drodze do opracowania robotów humanoidalnych  i AGI?

Profesor Alan Winfield z Uniwersytetu Zachodniej Anglii, zajmujący się etyką robotów jest jednak wobec pomysłów Muska sceptyczny. Twierdzi, że problem AGI jest zbyt złożony, aby w jego rozwiązaniu mogła uczestniczyć AI wbudowana w nawet najnowocześniejsze samochody.

Według Winfielda Elon Musk jest zbyt pewien siebie, jeżeli uważa, że rozwiąże problemy, nad którymi od dawna pracują Google i Meta, zatrudniając najlepszych specjalistów w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Tony Prescott, profesor robotyki kognitywnej z Uniwersytetu w Sheffield mówi, że Elon Musk napotka duże problemy projektując robota humanoidalnego. Dużym wyzwaniem jest utrzymanie przez taką maszynę równowagi czy koordynacja rąk ze wzrokiem. Wobec tych problemów o wiele łatwiejsze wydaje się skonstruowanie robota poruszającego się na kołach.

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: roboty, Tesla
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto