A A A

Elon Musk posłucha twitterowiczów

15 grudnia 2021, 07:00
Dyrektor generalny Tesli sprzeda akcje koncernu warte około 5 mld dolarów kierując się sugestiami użytkowników Twittera.
Elon Musk posłucha twitterowiczów

Klamka zapadła

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie i dyrektor generalny Tesli oraz firmy SpaceX, sprzeda około 5 mln akcji Tesli, ponieważ zagłosowali za tym uczestnicy ankiety na Twitterze.

6 listopada Musk utworzył na Twitterze ankietę, w której napisał: „W ostatnim czasie robi się problem z niezrealizowanych zysków będących sposobem na uniknięcie podatków, więc proponuję sprzedać 10 proc. moich akcji Tesli. Czy to popierasz?".

Na pytanie można było odpowiedzieć „tak" lub „nie". Elon Musk obiecał, że dostosuje się do wyników ankiety niezależnie od tego, jakie one będą. Odpowiedzi „tak" udzieliło 57,9 proc. z 3,5 mln responcentów.

Po ankiecie przewodniczący senackiej komisji finansów Ron Wyden napisał na Twitterze: „To, czy najbogatszy człowiek na świecie płaci jakiekolwiek podatki, nie powinno zależeć od wyników sondażu na Twitterze. Czas na podatek dochodowy od miliarderów".

Elon Musk jest przeciwnikiem wprowadzenia podatku dochodowego dla najbogatszych Amerykanów.

Prezes Tesli powiedział na tegorocznej Radzie Dyrektorów Generalnych zorganizowanej przez „Wall Street Journal": „Nawet gdybyście wyzerowali wszystkich miliarderów, nadal nie rozwiązalibyście problemu deficytu (w Stanach Zjednoczonych)".

fot. Tumisu – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto