A A A

Energooszczędny monitor Eizo FlexScan EV2313W z podświetleniem LED

24 listopada 2009, 11:46
Energooszczędny monitor Eizo FlexScan EV2313W z podświetleniem LED

Alstor, polski dystrybutor monitorów Eizo wprowadził do sprzedaży najbardziej energooszczędny monitor tego producenta - FlexScan EV2313W. Ten 23-calowy model wykorzystuje podświetlenie białymi diodami LED, które nie zawierają rtęci i zużywają tylko 16W energii elektrycznej.

FlexScan EV2313W jest  energooszczędny w codziennym użytkowaniu ze względu na obecność czujnika mierzącego jasność otoczenia o nazwie Auto EcoView oraz dzięki podświetleniu matrycy diodami LED. Auto EcoView mierzy jasność otoczenia i zawsze dostosowuje jasność ekranu do odpowiedniego poziomu. Dzięki temu zużycie energii podczas typowej pracy wynosi zaledwie 16W. To o 60 proc. mniej, niż w przypadku wcześniejszych 22-calowych modeli Eizo podświetlanych świetlówkami CCFL (lampa fluorescencyjna z zimną katodą).

Dzięki czujnikowi EcoView Sensemonitor przełączany jest w tryb czuwania, kiedy czujnik nie wykryje obecności użytkownika przez 70 sekund, a po jego powrocie automatycznie się włącza. Funkcja EcoView Sense rozróżnia obiekty ruchome od nieruchomych, więc wykrycie w zasięgu czujnika np. oparcia krzesła nie przeszkodzi mu w przełączaniu urządzenia w tryb oszczędności energii.

Po wyłączeniu zasilania, monitor FlexScan EV2313W nie pobiera w ogóle energii. Monitor wyposażony jest w panel typu TN z układami overdrive skracającymi czasy reakcji pośrednich matrycy do 4ms. Pozwala to na wyświetlanie dynamicznych obrazów i plików video bez efektu smużenia lub rozmycia. Panel ma rozdzielczość naturalną 1920x1080, proporcje ekranu 16:9, jasność 250 cd/m2 i kontrast 1:1000.

W modelu FlexScan EV2313W zmniejszono ilość wewnętrznych komponentów. Dzięki temu monitor ten posiada ultra-cienką obudowę, Jest ona o 37 proc. cieńsza i o 40 proc. lżejsza od swojego 24 calowego odpowiednika.

Monitor będzie dostępny z dwoma rodzajami stopek: FlexStand lub TriStand. Obydwie stopki umożliwiają regulację w osi poziomej i pionowej, jak również zmianę wysokości położenia ekranu. FlexStand ma dodatkowo możliwość obrotu panelu do pozycji portretowej i największy zakres regulacji wysokości wśród rozwiązań dostępnych na rynku – sięgający aż 225 mm. Dodatkowo, zastosowano w nim rozwiązanie umożliwiające odłączenie panelu od podstawki.

Model FlexScan EV2313W jest już dostępny w sprzedaży. Jego sugerowana cena netto to 1 799 zł.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto