A A A

Energooszczędny monitor multimedialny XXL

3 sierpnia 2012, 08:44
Energooszczędny monitor multimedialny XXL

AOC zaprezentował nowy multimedialny monitor klasy profesjonalnej e2752Vq o przekątnej 27" (68,6 cm).

Model e2752Vq jest wyposażony w podświetlenie LED, obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) i zapewnia kontrast na typowym poziomie 1200:1 (kontrast dynamiczny 20 000 000:1). Powierzchnia ekranu jest wystarczająco duża, by w skali 1:1 wyświetlić obok siebie dwie strony dokumentu. Producent zapewnia, że monitor sprawdza się doskonale w pracach graficznych, w dynamicznych grach i odbiorze obrazu wysokiej rozdzielczości Full HD. Czas reakcji matrycy jest bardzo krótki (2 ms), co oznacza ostry i nierozmazany obraz nawet w szybko zmieniających się scenach. Ten uniwersalny monitor multimedialny ma również dwa wbudowane głośniki.

Ustawienie monitora można regulować. Ekran można nachylać w zakresie od -3°do 19°, a szeroki kąt widzenia (170° w pionie i 160° w poziomie) zapewnia wysoki komfort oglądania w biurze i w domu. Zintegrowane oprogramowanie Screen+ umożliwia podzielenie ekranu na osobne obszary, co pomaga wykonywać zadania przy jednoczesnym korzystaniu z różnych programów.

Do monitora można również podłączać urządzenia przez gniazda D-Sub, DVI-D, HDMI, DisplayPort oraz USB. Istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia kilku urządzeń — wtyczek z pamięcią, laptopów, kamer lub aparatów cyfrowych.

Mimo dużych wymiarów ekranu, dzięki technologii LED, zużywa bardzo mało prądu. Podczas pracy pobór energii wynosi poniżej 38 W, a w trybie oczekiwania tylko 0,5 W. Specjalne oprogramowanie e-Saver oszczędza energię automatycznie odłączając monitor, gdy ten przez pewien czas nie jest używany. Model spełnia wymagania międzynarodowych norm dotyczących oszczędzania energii, w tym TCO 5.0, EPEAT Silver oraz Energy Star 5.0.

Monitor e2752Vq jest już dostępny, a jego sugerowana cena detaliczna to 1394zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto