A A A

Epoka światowej epidemii wirusów minęła

4 września 2007, 15:01
Epoka światowej epidemii wirusów minęła

Firma Trend Micro opublikowała opracowane przez laboratoria TrendLabs półroczne sprawozdanie na temat zagrożeń. Zdaniem specjalistów minęły już czasy światowej epidemii wirusów. Dzisiejsze szkodniki usiłują pozostać niewykryte, a ich działania często koncentrują się na konkretnym regionie świata, a nawet kraju.

Sposób działania współczesnych szkodników ma charakter niejednorodny, ale sekwencyjny. Wirusy najczęściej dostają się do komputera za pomocą internetu – po zagnieżdżeniu na dysku twardym często pobierają własne aktualizacje, dzięki którym dłużej pozostają niebezpieczne. Zadaniem szkodników jest wydobycie z komputera ofiary żądanych informacji, a następnie przekazanie ich autorowi wirusa. Uzyskane w ten sposób dane służą zwykle do kradzieży lub wyłudzenia pieniędzy.

Innym niepokojącym odkryciem raportu jest wzrost wykorzystania oprogramowania typu bot i sieci botnet. Są one używane głównie do rozsyłania spamu i szkodliwego oprogramowania oraz popełniania przestępstw w cyberprzestrzeni. Sieci botnet wciąż są najpotężniejszym narzędziem dostępnym w przestępczości zautomatyzowanej komputerowo.

Źródło: Trend Micro Inc


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto