A A A

Ergonomiczny monitor od BenQ

9 listopada 2010, 13:10
Ergonomiczny monitor od BenQ

Firma BenQ zaprezentowała najnowszy model monitora z serii BL – BL2400PT LED o przekątnej obrazu 24” Wide. Monitor przeznaczony jest dla odbiorców biznesowych oraz wymagających użytkowników domowych.

Projektując serię monitorów „BL”, firma BenQ postawiła sobie za zadanie, aby zapewniały one najwyższe parametry obrazu, ale także były ergonomiczne, bezpieczne dla zdrowia oraz ekologiczne. Dla pracowników biurowych praca przy komputerach jest istotną częścią dnia. Długotrwałe korzystanie z komputera w źle zaprojektowanych stanowiskach pracy prowadzić do dolegliwości takich jak pieczenie oczu, sztywności karku, ramion i pleców, a w dalszej perspektywie do pojawienia się wielu schorzeń. Warunki te mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, jak również znacznie obniżają jakość, produktywność i efektywność pracy.

Zaprojektowany z myślą o komputerowej ergonomii monitor BenQ BL2400PT stwarza zdrowe i komfortowe warunki pracy. Elastyczny system regulacji ustawienia położenia matrycy pozwala na dopasowanie wysokości, pochylenia oraz obrotu ekranu. Szeroki zakres regulacji obejmuje 45 stopni pochylenia prawo/lewo, 5/20 stopni pochylenia przód/tył oraz ustawienie ekranu w pionie (obrót o 90 stopni). Specjalnie zaprojektowany przez BenQ system regulacji wysokości (HAS) oferuje duży – 130 mm - zakres regulacji monitora, dzięki któremu zapewnia on wygodę jak również przystosowanie do indywidualnych potrzeb pracownika.

Zbyt jasny lub ciemny obraz monitora męczy oczy. Wbudowany w monitor czujnik zmęczenia oczu, automatycznie wykrywa natężenie oświetlenia zewnętrznego i ustawia optymalną jasność monitora , co skutecznie zmniejsza zmęczenie oczu. Dodatkowo, BL 2400PT posiada panel typu Anti-Glare (bezodblaskowy) i matową ramkę ekranu - pozwala to do minimum zmniejszyć rozpraszanie odbić światła. Korzystając z komputera, człowiek mruga oczami około 5-10 razy rzadziej na minutę, niż jest to konieczne dla prawidłowego nawilżenia gałki ocznej. Powoduje to jej suchości i szybsze zmęczenie wzroku. System przypominający, w który wyposażono modele serii BL, przypominają pracownikom biurowym o koniecznej przerwie w stałych odstępach czasowych 20, 40, 60 i 100 minut. System stworzono w oparciu o zalecany przez ekspertów System "20/20/20", który pozwala odpocząć i odzyskać koncentrację - na każde 20 minut, spójrz na punkt oddalony 20 metrów i mrugnij oczami 20 razy.

BenQ BL2400PT jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 959 złotych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto