A A A

Ergotest - czyste biuro

13 sierpnia 2008, 12:27
Ergotest - czyste biuro

Czy wiesz, że zwykłe biurko komputerowe jest siedliskiem blisko 10 milionów bakterii, a na przeciętnego użytkownika komputera w miejscu pracy mogą czyhać wirusy ptasiej grypy, gronkowca złocistego i chorób wywołanych przez pałeczki okrężnicy (E-Coli)? Jeżeli cię zaskoczyliśmy, to akcja informacyjna „Ergotest – czyste biuro” skierowana jest właśnie do ciebie!

Na co dzień nie przejmujemy się zbytnio czystością naszych biurowych klawiatur, monitorów czy też telefonów. Jeżeli jeden ze sprzętów wydaje nam się brudny, to przecieramy go ściereczką bądź chusteczką higieniczną, która akurat znalazła się pod ręką.

Tymczasem nieczyszczona dokładnie klawiatura lub słuchawka telefonu mogą być siedliskiem milionów bakterii szkodliwych dla naszego organizmu. Brudne stanowisko pracy może wpływać negatywnie na poziom i efektywność pracy.

Z badań przeprowadzonych przez firmę Fellowes w 2007 r. wynika, że blisko połowa Francuzów (44%) i Brytyjczyków (48%) czyści swoje biurowe stanowiska pracy przynajmniej raz w tygodniu. 7 na 10 z nich przyznało się, że robi to raz w roku albo w ogóle. Dlaczego? „Bo ich biurka i komputery nie wyglądają na brudne”. Najpopularniejszymi metodami czyszczenia komputerów w tych krajach są starcie kurzu oraz przetarcie mokrą szmatką.

Jak postępują Polacy? Czy jesteśmy świadomi zagrożeń wynikających z braku higieny swoich biurowych stanowisk pracy? Na te i inne pytania pomogą odpowiedzieć wypełniający ankietę zamieszczoną na www.ergotest.pl

Akcja informacyjna „Ergotest – czyste biuro” ma na celu zwrócenie uwagi na problem nieczyszczonych stanowisk pracy oraz wynikających z tego zagrożeń. Jest ona uzupełnieniem corocznej, ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ergotest” na temat bezpieczeństwa pracy biurowej.

Patronami medialnymi akcji są: miesięczniki PC Format i Modern Office Manager oraz portal Nowebiuro.pl Patronem merytorycznym akcji jest firma Fellowes.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety!


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto