A A A

Eric Schmidt ostatecznie odchodzi z Google'a

11 maja 2020, 15:00
Były dyrektor generalny opuszcza koncern.
Eric Schmidt ostatecznie odchodzi z Google'a

Schmidt w lutym br. zrezygnował z funkcji doradcy technicznego.

Z koncernem Google Eric Schmidt był związany przez ostatnie 19 lat swojej kariery – jako prezes wykonawczy, szef komitetu rady dyrektorów Alphabetu i prezes zarządu (wcześniej był członkiem zarządu Apple'a). W latach 2001–2011 pełnił funkcję dyrektora generalnego.

 

Przemiany strukturalne

Podczas jego rządów koncern przeszedł znaczące przemiany strukturalne i wyraźnie się rozwinął. Jako dyrektor Schmidt miał wpływ na rozwój usług dostępnych z poziomu przeglądarki, takich jak poczta elektroniczna, przetwarzanie w chmurze czy współpraca ze smartfonami. Na jego kadencję przypada też debiut spółki na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych Nasdaq.

 

Nie tylko Google

Po rezygnacji z roli dyrektora pełnił funkcję prezesa zarządu, a w 2017 r. został doradcą firmy ds. zagadnień naukowych i technologicznych. Schmidt przewodzi też radzie ds. innowacji w dziedzinie obrony, która doradza Pentagonowi w zakresie nowych technologii mających potencjał wojskowy.

 

Koniec czy nie?

Ze względu na gigantyczny wpływ Schmidta na rozwój firmy jego odejście określa się wręcz mianem końca pewnej epoki. To kolejna rezygnacja po grudniowym odejściu Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, których zastąpił Sundar Pichai.

Pożegnanie z firmą nie oznacza jednak definitywnego końca związków dawnego dyrektora z firmą. Wciąż należy do niego 4,1 mln akcji Alphabetu.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto