A A A

Ewangelizacja w Naszej-klasie

22 stycznia 2008, 10:45
Ewangelizacja w Naszej-klasie

6 milionów zarejestrowanych użytkowników... a może raczej potencjalnych wiernych z parafii? Księża wkraczają do Naszej-klasy. Szukają dawnych parafian, informują o działalności kościoła, ostrzegają przed niebezpieczeństwami i wysłuchują zwierzeń.

Jednym z księży w portalu społecznościowym jest ks. Eugeniusz Burzyk znany z portalu diecezialnego, który założył 12 lat temu i wygłaszał na jego łamach krótkie kazania pozbawione moralizatorskiego tonu. Kapłan odnajduje swoich dawnych znajomych, upomina innych użytkowników serwisu, czasami daje dobre rady i wysłuchuje problemów innych ludzi.

Ks. Burzyk nie jest jedynym duchownym działającym na łamach portalu. W serwisie działa ponad trzydziestu jezuitów. Jeden z nich  – o. Adam – w wypowiedzi dla gazety Metro przyznał, że zdarzało mu się pomagać swoim kolegom i koleżankom z klasy. Pomógł m.in. znajomej, której syn po wypadku zapadł w śpiączkę. Dzięki serwisowi dowiedział się o jej problemie i umówił się na sesję terapeutyczną.

Źródło: Metro, DI


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto