A A A

Expressivo użycza głosu Microsoft Word

30 października 2008, 15:41
Expressivo użycza głosu Microsoft Word

Firma IVO Software specjalizująca się w tworzeniu i rozwoju produktów z zakresu syntezy mowy, przygotowała nową wersję swojego programu - Expressivo 1.4.4, który współpracuje z programem Microsoft Word 2007, dzięki czemu dokumenty z edytora tekstu mogą zostać odczytane przez lektora.

Expressivo jest nowoczesnym narzędziem, które swoją popularność zdobywa dzięki innowacyjnej technologii syntezatora mowy IVONA. Dotychczas program mógł być wykorzystywany jako lektor podczas odsłuchiwania informacji ze stron internetowych, oglądania filmów, tworzenia audiobooków, pracy z popularnymi aplikacjami, tj. MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Skype, czy nauki języków obcych, i to nie tylko na komputerze, ale także na przenośnych odtwarzaczach MP3.

”Wiele nowych rozwiązań wdrożonych w Expressivo zaproponowali nam dotychczasowi użytkownicy. Zebraliśmy już kilka tysięcy propozycji i pomysłów zastosowań w ankietach i na forum internetowym” – powiedział Łukasz Osowski, prezes IVO Software.

Jednym z takich rozwiązań jest pełna integracja z Microsoft Word 2007 oraz możliwość przeczytania niemal dowolnego tekstu z ekranu komputera za pomocą nowej funkcji "zaznacz i czytaj". Aby z niej skorzystać, wystarczy zaznaczyć fragment tekstu i wybrać „czytaj” w okienku „zaznacz i czytaj”.

Źródło: IVO Software, informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto