A A A

FBI podejrzewa Chiny o szpiegostwo w związku z Covid-19

14 maja 2020, 14:40
Chiny mają być mocno zainteresowane badaniami USA nad koronawirusem.
FBI podejrzewa Chiny o szpiegostwo w związku z Covid-19

FBI oskarża chińskich hakerów o próby cyberwłamań do laboratoriów.

Rzadko zdarzają się publiczne oświadczenia o tak stanowczej treści. Chińscy hakerzy są podejrzewani o próbę kradzieży danych dotyczących badań nad szczepem koronawirusa, znanym powszechnie jako SARS-Cov-2.

 

Tajne badania

Włamywacze próbowali zidentyfikować i uzyskać nieautoryzowany dostęp do własności intelektualnej amerykańskich laboratoriów – związanej z metodami leczenia i testami szczepionki na Covid-19.

Co ciekawe, w oświadczeniu nie przedstawiono żadnych konkretnych dowodów i nie opisano incydentów z tym związanych. Federalne Biuro Śledcze informuje jednak, że ujawni w najbliższych dniach więcej szczegółów technicznych.

Pekin jak zawsze zaprzecza doniesieniom o swoim udziale w takich akcjach, są one jednak w ostatnich latach dość powszechnym zjawiskiem.

 

Nie tylko Chiny

Chiny nie są pierwszym krajem podejrzewanym o szpiegostwo przemysłowe związane z Covid-19. Wcześniej o podobne ruchy oskarżono hakerów z Iranu. Mieli oni dokonać próby włamania do baz danych firmy Gilead – koncernu farmaceutycznego produkującego środki stosowane w terapii cięższych przypadków choroby.

fot. FBI


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto