A A A

FRITZ!Powerline - rozbudowa sieci dla graczy

17 lipca 2013, 13:40
FRITZ!Powerline - rozbudowa sieci dla graczy

FRITZ!Powerline to urządzenie, które rozszerza sieć komputerową poprzez istniejące przewody linii elektrycznej, przy wykorzystaniu zwykłych gniazdek elektrycznych.

Dzięki FRITZ!Powerline, bez konieczności kładzenia kabli, urządzenia udostępniane w sieci mogą być połączone z routerem mimo dużych odległości – nawet do 500 metrów. Wysoka prędkość przesyłu danych – do 500 Mbit/s – oraz stabilność połączenia sprawiają, że FRITZ!Powerline 500E może stać się ciekawym rozwiązaniem dla graczy online, a także dla wszystkich usług sieciowych.

Urządzenie jest proste w instalacji i obsłudze – wystarczy włożyć adaptery powerline do gniazdka elektrycznego, połączyć je z komputerami PC lub innymi urządzeniami sieciowymi i gotowe. FRITZ!Powerline posiada także domyślnie aktywowane szyfrowanie połączeń w systemie AES z 128 bitowym kluczem, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo przesyłanych danych.

FRITZ!Powerline jest dostępny jako zestaw dwóch adapterów. Adaptery powerline produkowane przez innych producentów mogą być również zintegrowane z siecią za naciśnięciem przycisku – niezależnie od tego, czy są dostosowane do przesyłu o prędkości 200 czy też 500 Mbit/s. Specjalny graficzny interfejs użytkownika FRITZ!Powerline daje pogląd na całą sieć, oferując jednocześnie inne przydatne funkcje, takie jak dezaktywacja kontrolek LED, zarządzanie nazwami poszczególnych adapterów, tryb oszczędzania energii (green mode) oraz firmowe aktualizacje. Ponadto urządzenie jest energooszczędne – adaptery zużywają 3-4 Waty w czasie działania i mniej niż 1 Wat w trybie uśpienia.

Sugerowana cena detaliczna zestawu dwóch adapterów wynosi 500E – 349 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto