A A A

FSF chce darmowego udostępnienia Windows 7

30 stycznia 2020, 16:30
Microsoft dostanie wkrótce nietypową petycję. Ciekawe, w jaki sposób na nią odpowie...
FSF chce darmowego udostępnienia Windows 7

Czy Windows 7 ma szansę stać się aplikacją typu open source? To raczej wątpliwe, choć powstała petycja w tej sprawie, która ma zostać przesłana do Microsoftu. Firma ponad rok temu ogłosiła koniec wsparcia dla swojego produktu, deklarując jedynie dodatkowo płatne aktualizacje bezpieczeństwa dla firm.

Free Software Foundation (FSF) wpadła na pomysł złożenia petycji do koncernu o uczynienie Windowsa 7 systemem open source'owym. Początkowo wniosek miał być wysłany po zebraniu 7777 podpisów, ale już do inicjatywy dołączyło ponad 11 000 użytkowników.

FSF argumentuje swoje podanie tym, że firma na takim kroku nie straci finansowo, skoro cykl systemu i tak już się skończył, a przyczyniłoby się to do poprawy wizerunku Microsoftu. W petycji wypomniano bowiem firmie różne przypadki naruszenia prywatności i niedostateczne dbanie o nią w najnowszej wersji systemu.

Choć trudno uwierzyć, by Microsoft rzeczywiście zdecydował się na taki krok, nigdy nie zaszkodzi spróbować.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto