A A A

FTC kontra Facebook

20 listopada 2021, 10:50
Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) chce wszczęcia postępowania antymonopolowego przeciwko Facebookowi.
FTC kontra Facebook

To już druga skarga

Według komisji sąd federalny powinien zezwolić na powództwo antymonopolowe, które FTC wniosła przeciwko Facebookowi w sierpniu, ponieważ firma „ingerowała w proces konkurencyjny, stosując zachowanie wykluczające". Za pierwszym razem skarga została jednak oddalona.

Pozew jest jednym z najbardziej znaczących od dziesięcioleci wyzwań, przed jakim FTC postawiła firmę technologiczną. Sprawa jest uważnie obserwowana jako starcie komisji z ogromną siłą rynkową przedstawiciela Big Tech.

We wniosku złożonym w amerykańskim sądzie okręgowym dla Dystryktu Kolumbii FTC utrzymuje, że od ponad dekady udział Facebooka w rynku przekracza znacznie poziom niezbędny do uznania go za monopolistę.

„FTC po raz kolejny wszczęła sprawę o monopol bez monopolisty. Komisja ignoruje fakt, że ludzie mają większy niż kiedykolwiek wybór w zakresie łączenia i komunikowania się, a jej druga skarga powinna zostać odrzucona tak samo jak pierwsza" – twierdzą z kolei przedstawiciele firmy Meta.

fot. Glen Carrie – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: facebook, Meta
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto