A A A

FX780 i FX740 - nowe telewizory marki Panasonic

18 lutego 2018, 08:10
Panasonic przedstawił nową ofertę telewizorów LED 4K na rok 2018 - mowa o flagowych modelach LED z serii FX780 i FX740.
FX780 i FX740 - nowe telewizory marki Panasonic

Wszystkie ekrany LED z oferty Panasonic na 2018 rok są zgodne ze standardem HDR (High Dynamic Range). Ponadto wszystkie modele obsługują wiele formatów HDR, w tym HDR10, HLG oraz nową technologię dynamicznych metadanych HDR10+. Mogą one również pobrać strumieniowo kilkaset godzin filmów z biblioteki Amazon Prime Video w formacie HDR10+. Panasonic planuje, aby poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego wszystkie modele OLED i LCD 4K z oferty na 2018 rok były zgodne z Asystentem Google i Amazon Alexa i mogły być sterowane poleceniami głosowymi przez odpowiedni inteligentny głośnik (funkcja nie jest dostępna w naszym rodzimym języku).

Zestaw telewizorów LED 4K obejmuje cztery serie i otwiera go 75-calowy model FX780. Inne serie, o przekątnej maksymalnie 65 cali, to FX740 (klasa wysoka), FX700 (klasa pośrednia) oraz FX600 (klasa podstawowa).

W określonych modelach obejmują one udoskonalone cyfrowo miejscowe przyciemnianie (Digitally Enhanced Local Dimming) podświetlania LED, które łączy sterowanie podświetleniem ze sterowaniem przetwarzaniem sygnału w celu dostrojenia jasności telewizora w setkach obszarów na ekranie. Ponadto zwiększenie o 20 proc. maksymalnego poziomu jasności

Oprócz technologii HDR10 i HLG wszystkie ekrany LCD 4K HDR są zgodne z technologią dynamicznych metadanych HDR10+ - nową, wolną od opłat licencyjnych platformą dynamicznych metadanych do obsługi obrazu HDR (High Dynamic Range), opracowaną wspólnie przez firmy 20th Century Fox, Panasonic i Samsung. Standard HDR10 występuje w formacie UHD Blu-ray oraz w treściach 4K HDR publikowanych w serwisach oferujących strumieniowe przesyłanie filmów, natomiast standard HLG to format HDR zgodny z sygnałem programów telewizyjnych.

W odpowiedzi na potrzeby fanów gier ekrany LED z oferty na 2018 rok mają tryb gry 4K, w którym czas reakcji jest najkrótszy wśród dotychczasowych produktów Panasonic. W tym bardzo szybkim trybie obraz przetwarzany jest w wyjątkowo krótkim czasie. Uzyskany obraz HDR jest niezwykle szczegółowy, nawet w przypadku gier wykorzystujących technologię 4K i wymagających krótkich czasów reakcji.

FX780: stylistyka "Art & Interior" ze szklanym wykończeniem (75, 65, 55 i 49 cali):

  • Procesor Studio Colour HCX - nowe funkcje przetwarzania, zatwierdzone przez specjalistów zHollywood (w tym trójwymiarowa tabela podglądu), zapewniają zdumiewająco dokładny, naturalny obraz.
  • Miejscowe przyciemnianie Local Dimming Pro - zaawansowana regulacja podświetlenia gwarantuje, że światło pojawia się tylko tam, gdzie jest potrzebne, co znacznie poprawia kontrast i gradację.
  • Wyświetlaczo wysokiej przepuszczalności z niezwykle wydajnym podświetleniem pozwala na uzyskanie płynnych, jasnych obrazów w technologii HDR.
  • Stylistyka "Art & Interior", szklane wykończenie- pozbawione zbędnych detali konstrukcje w stylu "360°", ultracienkie ramki szklane doskonale dopasowane do każdego wystroju wnętrza.

 

Pozostałe planowane premiery - daty pojawienia się na rynku i ceny nie zostały podane:

FX740 - stylistyka "Art & Interior" ze szklanym wykończeniem (65, 55 i 49 cali)

FX700: Obraz HDR i uniwersalne podstawki "Switch Design" (65, 55 i 49 cali) FX600: Rozdzielczość 4K i technologia HDR w inteligentnym telewizorze (65, 55, 49 i 43 cale)

 


PC Format
Tagi: Panasonic, 4K
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto